24°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BKB
Nem : 70%
canlı izle
MARMARA KOLEJİ’NDE ANNELER GÜNÜ KAHVALTISI
Tarih: 13/05/2017
Kaynak: Kent Haber
MARMARA KOLEJİ’NDE ANNELER GÜNÜ KAHVALTISI
Bodrum Özel Marmara Koleji tarafından anneler günü için bir kahvaltı düzenlendi. Okulda aynı gün Cambridge Sınavı da yapıldı.

Okul içerisinde gerçekleştirilen kahvaltı etkinliğinde anneler, çocukları ve okul öğretmenleri ile bir araya gelerek güzel bir gün geçirdi. Okulda aynı gün uluslar arası geçerliliği sahip bir İngilizce yeterlilik sınavı olan Cambridge Sınavı da yapıldı. Sınavda yaklaşık 75 öğrenci ter döktü.

Etkinlik hakkında bilgiler veren Bodrum Özel Marmara Koleji Kurucu Temsilcisi Oya Sakız, şunları söyledi:

“Öncelikle Bodrum Yarımadası’nda yaşayan ve Dünyadaki annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum. Biz Marmara Ailesi olarak yuvayı dişi kuş yapar sözünden hareketle annelerimizi çok seviyoruz, çok önemsiyoruz ve hep birlikte Anneler Günü’nün kutluyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Bir anne Dünya’yı değiştirebilir’. Bizim annelerimiz de önce Bodrum’u sonra Türkiye’yi değiştireceğine inanıyorum. Tüm annelere sevgiler.”

Okulda gerçekleştirilen Cambridge sınavı hakkında da konuşan Sakız, “Bir dünya okulu olarak okulumuz küresel yaklaşımla öğrencilerini uluslararası geçerliliği olan sertifika almalarına destek oldu. Katılan tüm öğrencilerimizi çabalarından ve başarılarından dolayı kutlar, sınavın gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi.

Bodrum Özel Marmara Koleji Yabancı Diller Bölüm Başkanı James Green, sınavla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Dünya’da yaklaşık bir buçuk milyon kişi her yıl bu sınava giriyor. Bugün de okulumuzda 70 – 75 öğrenci bu sınava girecek. Okulumuzun öğrencilerinin yanı sıra dışarıdan öğrenciler de okulumuzda bu sınava giriyorlar. Cambridge Sınavı’ndan iyi bir sonuç almak üniversite hazırlık sınavını atlamanıza yardımcı oluyor. Bu sınav bunun için de önemli.”
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30