25°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 1.9 Km/S - Bati
Nem : 67%
canlı izle
ÇALIŞMA KAMPINDA BİR ARAYA GELDİLER
Tarih: 12/05/2017
Kaynak: Kent Haber
ÇALIŞMA KAMPINDA BİR ARAYA GELDİLER
Uluslararası Lions Dernekleri MD-118-R Yönetim Çevresi Federasyonu'na bağlı yetkililer, 2017-2018 hizmet döneminde hayata geçirmeyi planladıkları projelerle ilgili görüş alışverişinde bulunmak, yol hartası belirlemek ve birbirlerini daha yakından tanımak amacıyla Bodrum’da düzenlenen çalışma kampında bir araya geldi.

Torba Mahallesi Kaynar Mevkiindeki bir otelde başlayan 3 günlük çalışma kampına, Batı Akdeniz ve Ege Bölgesi'ni kapsayan MD -118-R Yönetim Çevresi Federasyonu'na bağlı 58 kulüp ile bölge, kesim ve komitelerin yeni seçilmiş başkanları ve koordinatörler katıldı.

'Omuz omuza Hizmet' sloganıyla başlayacak hizmet dönemi için gerçekleştirilen başkanlar kampında, her kulübe bir köy, her kulübe bir sağlık ocağı, liseler arası münazara yarışması gibi bir çok faaliyetleri içeren projeler hakkında fikir alış verişinde bulunulacak.

MD -118-R Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Yönetmeni Hayri Tuna Yükselen,basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Alanya'dan Edremit'e, 58 kulüple çalışmalarına devam ettiklerini belirterek şunları kaydetti:

“"Sivil toplum hizmeti ile devletimizle beraber oluyoruz. Birleşmiş Milletler'de (BM) masası olan tek sivil toplum örgütünün Türkiye'deki temsilcileriyiz. Köyler, sağlık ocakları ve liselerle ilgili projelerimiz var. 60 köyümüzde kulüplerimiz köy muhtarlıkları ile çalışma yapacak. Farklı konularda yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimiz varsa, ziraat ile ilgili veya eğitim konularında olabilir, meslek komiteleri çalışma yapacak. 60 tane lisede Milli Eğitim Bakanlığımızın izniyle, münazara yarışmalarıyla ikna yeteneği yüksek, Türkiyemiz için yetişecek gençlerimize yön vereceğiz. Aynı şekilde Sağlık Bakanlığı ile şu an müzakerelerimiz devam ediyor. 60 tane sağlık ocağına elimizden gelen desteği, hizmeti sağlayacağız. Önümüzdeki yıl hedefimiz 50 bin ihtiyaç sahibi kardeşimize hizmet etmek." dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30