26°
Hava Durumu
Hissedilen : 27°
Gorus Mesafesi : 20.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 10.9 Km/S - Bati
Nem : 62%
canlı izle
EĞLENCELİ BİR GÜN GEÇİRDİLER
Tarih: 12/05/2017
Kaynak: Kent Haber
EĞLENCELİ BİR GÜN GEÇİRDİLER
10–16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bodrum Belediye Başkanlığı işbirliğinde düzenlenen “Bodrum’da Engel Yok Şenlik Var” festivali kapsamında engelli spor etkinlikleri düzenlendi.

11-14 Mayıs tarihleri arasında sürecek olan festival kapsamında Gümbet Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda yapılan spor etkinliklerinde 11 ilin 15 özel eğitim okulundan öğrenciler spor çeşitli spor etkinlikleri yaptı.

Yaklaşık 160 özel birey salonda masa tenisi, bocce, eğlenceli atletizm, basketbol ve golbol oynadı. Bodrum Mesleki ve Anadolu Lisesi’nden 20 öğrenci de spor faaliyetine destek vererek özel bireylerle birlikte oyunlar oynadı. Öğrencilerin, özellikle görme engellilere özgü bir takım oyunu olan golbol oynarken büyük keyif aldıkları gözlendi.

Etkinlikler hakkında Kent Haber’e bilgiler veren festival sorumlularından beden eğitimi öğretmeni Kubilay Kılızboğa, şunları söyledi:

“Festivalin birinci gününde halkoyunları gösterileri sunuldu. İkinci günde yani bugün spor aktiviteleri yapıyoruz, üçünde Bodrum’un tarihi ve turistik yerlerini öğrencilerimizle birlikte gezeceğiz, dördüncü gün ise Bodrum’da düzenlenecek uçurtma festivaline katılacağız. Burada yaptığımız aktivite bir farkındalık aktivitesi. Her engel grubundan çocuklarımız bugün bizimle beraber. Hem her engel grubundaki çocuklarımız kaynaşıyor, hem de aramızda olan normal çocuklarımız onlara ağabeylik, ablalık yapıyorlar. Toplumun bütün kesimlerinin burada olmasını, çocuklarımıza yakın olmasını, onlarla işbirliği içerisinde hayatı paylaşmalarını istiyoruz. Bu şenliğin en büyük amaçlarından bir tanesi de bu.”

Öğrencilerin büyük keyif aldığı ve yaklaşık 3 saat süren spor faaliyetleri sonrası öğrencilere madalyalar verildi. Etkinliğe destek veren Bodrum Mesleki ve Anadolu Lisesi öğrencilerine de katılım belgesi verildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30