27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 4.0 Km/S - GB
Nem : 63%
canlı izle
HALİKARNAS’TA YIKIM BAŞLADI
Tarih: 12/05/2017
Kaynak: Kent Haber
HALİKARNAS’TA YIKIM BAŞLADI
38 yıldan bu yana hizmet veren dünyaca ünlü Halikarnas Disko’nun işletmecisi Süleyman Demir, dün yaptığı basın toplantısında diskoyu kapatacağını açıklamıştı. Bugün tahliyesine başlanan mekanda, Bodrum Belediyesi ekipleri de imara aykırı olduğu belirlenen bölümleri yıkmaya başladı.

Dünyaca ünlü mekan bugün sabah saatlerinde yıkılmaya başlandı. Ünlü eğlence mekanında uzun yıllardır mülk sahipleri ve işletmeci Demir arasında hukuki mücadele sürüyordu. Kasım 2016’da Bodrum 2. Sulh Hukuk Mahkemesi mülk sahiplerinin açtığı dava sonrası tahliye kararı vermişti.

Bir vinç üç kamyon ve 30 işçi ile diskoda başlatılan çalışmalarda, işletmenin milli emlaktan kiralanan bölümlerindeki restoran, müzik duvarı ve sahile bakan bölümündeki kafeterya alanındaki demir bariyerler ve duvarlar, Bodrum Belediyesi Fen ve İmar İşleri Müdürlüğü işçileri tarafından sökülmeye başlandı. Kumbahçe Mahallesi'nde diskonun malzemelerinin kaldırıldığını gören vatandaşlar ise şaşkınlık içinde çalışmaları izledi.

Mülk sahiplerinin avukatı Cenk Dilmen mekanda imara aykırı bölümlerin yıkımı için belediyenin harekete geçtiğini açıkladı.

Dünyaca ünlü diskonun işletmecisi Süleyman Demir ise kurumu kapatma sebebiyle ilgili konuşarak şunları söyledi:

"Böyle bir markayı kapatmak, asla aklımızın ucundan geçmezdi. Hukuki süreçleri sonuna kadar denedik. Mal sahibinin, mirasçısının çok olması ve mülklerini satmak istemeleri nedeniyle bir türlü uzlaşma sağlayamadık. Biz de diskoyu kapatma kararı aldık. Bu kararımızı açıklamadan iki hafta önce diskonun malzemelerini alarak boşaltmıştık. Bugün belediye işçileri gelerek, mal müdürlüğünden kiraladığımız ve ecrimisil ödediğimiz yerlerde olan bölümleri kaldırmaya başladılar, olup biten budur. Duygum ise bir insanın 38 yıl yetiştirdiği evladının yuvadan uçup gitmesi gibi bir şey. Ne diyeceğim bilemiyorum" dedi.

Demir'in avukatı Murat Yüksel ise mahkemenin verdiği tahliye kararına dikkati çekip, hukuki sürecin devam ettiğini belirterek, "Biz karara itiraz ettik, temyize gönderdik, bunun ardından daha istinaf mahkemesi ve davanın Yargıtay aşaması var. Tüm bunlar bitmeden karar kesinmiş gibi hareket edilmesi bizleri üzdü. Biz de tahliye kararını verdik" dedi.

Hediyelik eşya mağazası işletmecisi Volkan Acar, "Bodrum turizmine çok önemli katkılar sağlayan bir teslimin kapanması içimizi acıttı. Bodrum ve turizm açısından ciddi bir kayıp olarak görüyorum" diye konuştu.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30