32°
Hava Durumu
Hissedilen : 35°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1013 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - GD
Nem : 50%
canlı izle
ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ŞİİR DİNLETİSİ
Tarih: 11/05/2017
Kaynak: Kent Haber
ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ŞİİR DİNLETİSİ
Bodrum Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Bodrum’da bir şiir dinletisi sundular. Etkinlikte bir konuşma yapan okul müdürü Oğuzhan Oymak ise bugün Bodrum Anadolu Lisesi hakkında çıkan haberlere tepki gösterdi.

Bodrum Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri insan, doğa, hayvan sevgisi, barış gibi temaları içeren bir şiir dinletisi sundular. 10 öğrencinin Türk ve Dünya şairlerinin eserlerini seslendirdiği “Yaşamaya Dair Şiir Dinletisi” adlı etkinliği çok sayıda Anadolu Lisesi öğrencisi izledi. Etkinlik yaklaşık 2 saat sürdü.

Etkinlik hakkında Kent Haber’e bilgiler veren Bodrum Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Asude Tuğba Ateş, şunları söyledi:

“Bugün öğrencilerimizle birlikte bir şiir dinletisi hazırladık. Daha iyi bir insan olmak, daha güzel bir Dünya ve barış temalı şiirler sunacağız. Biz bu etkinliği birkaç yılda bir yapıyoruz. Amacımız insan, doğa, hayvan sevgisini şiirlerle anlatmak” dedi.

Bodrum Anadolu Lisesi Müdürü Oğuzhan Oymak ise yaptığı konuşmada, gazeteci Mehmet Can Meral imzasıyla bugün Kent Haber bültenlerinde de yer alan haber hakkında yorumlar yaptı. Mesleki geçmişini anlatan ve haberde eleştirilen olumsuzlukların benzerlerinin Oxford, Harward gibi dünyanın en iyi okullarında bile yaşandığını iddia ederek savunma yapan Oymak şunları söyledi:

“Ben genelde konuşmamın hepsine hanımefendiler ve beyefendiler diye başlıyorum, bugün bir kere daha diyeceğim çünkü hepiniz ne kadar büyüdüğünüzü ve ne kadar onurlu insanlar olduğunu gösterdiniz. Sabahleyin şahsımla alakalı ve okulla alakalı bir haberle güne başladım. Ben ömrümde ilk defa çalıştığım bir kurumda, çalıştığım iş arkadaşlarıma ‘günaydın’ diyerek işe başlayayım dedim ve ilk defa Whats App’tan bir mesaj attım ‘hepinizin iyi günleri olsun, inşallah bugün iyi şeylerle karşılaşırsınız’ demiştim. Ancak başlar başlamaz okulla ve şahsımla alakalı bir haber yapıldığını gördüm. Sonrasında yorumları da gördüm, inanılmaz hoşuma gitti aslında. Ne kadar doğru işlerde çalıştığımı ve ne kadar doğru işler yapmamızı görmemize de sebep oldu bu. Çünkü bizler imkansızlıklarla çalışan insanlarız, belki bilmezsiniz hikayelerimizi herkes kendine göre çok zor işler yapmıştır. Ama ben öğretmenliğe bir dağ köyünde başladım, 2008 yılında Erzurum’un bir dağ köyüydü. Kimisine göre anlatacağım hikaye Mahsun Kırmızıgül’ün hikayesi gibi gelebilir ama gerçekten çok ciddi sıkıntılar çekerek ve tırnaklarımla kazıyarak bir yere gelmeye çalıştım. Görev aldığım her kademede de bunu yapmaya çalıştım. Ancak bugün geldiğimiz nokta itibariyle de Dünya’nın cenneti sayılacak ve herkesin gelmek istediği yerde, herkesin çalışmak istediği coğrafyada idareci olarak herkesin çalışmaktan ve öğrencisi olmaktan gurur duyacağı bir kurumun başında görevlendirildim. Fakat insanların hayatında bazen yolunda gitmeyen şeyler oluyor. Yolunda gitmeyen şeyler yüzünden bir şekilde birileri suçlanmak durumunda kalabiliyor. Ben ve bugün benimle beraber çalışan ekip arkadaşlarımla, bize değer katan öğretmenlerimizle beraber, başarımızın düşüklüğüyle alakalı bir sürü hikayeler uydururlar. Ama hepsi yalan ve safsatadan başka bir şey değil. Ben her veli toplantısında mutlaka söylemişimdir, Oxford’da çok eski bir okul, oranın da tuvaletleri çok kötü, Harward’da çok eski bir okul, oranın da tuvaletleri çok kötü ama içinde hala eğim yapıyorlar. Bugün haberin altına öğrencilerimizin yazdığı birkaç şey var orada onları paylaştıktan sonra konuşmamı sonlandıracağım. Daha fazla konuşursam, her ne kadar dışarıdan çok eğlenceli ve gülen bir adam olarak görünsem de ağlamaya devam edeceğimi düşünüyorum. Ben Haziran ayı itibariyle çok ciddi bir kanser rahatsızlığı geçirdim ve 2 ay tedavi gördüm. Orada da bir sürü dedikodu çıktı, başka işler yaptığımla alakalı. Aynı şeylerin başlamasından veya benzeri şeylerinden kendimi hep tedirgin ettim. Ben onurlu bir adamım, onursuz hiçbir iş yapmadım şimdiye kadar. Ama öyle düşünenler varsa Allah hepsinin yolunu açık etsin diyorum” dedi.

Oymak daha sonra okul öğrencilerinin haberle ilgili yaptığı yorumları okudu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30