16°
Hava Durumu
Hissedilen : 16.2°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1015 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Bati
Nem : 79%
canlı izle
TÜRK SANAT MÜZİĞİ EZGİLERİYLE DENİZE İNDİRİLDİ...
Tarih: 11/05/2017
Kaynak: DHA
TÜRK SANAT MÜZİĞİ EZGİLERİYLE DENİZE İNDİRİLDİ...
Bodrum'un son süngercisi olarak bilinen ve Aksona Mehmet ismiyle tanınan Mehmet Baş'ın 'Aksona Mancorna' isimli teknesi, 7 aylık bakımın ardından törenle denize indirildi. Bakım çalışmalarına ünlü komedyen Ata Demirer'in de destek verdiği tekne, Türk Sanat Müziği ezgileriyle denize döndü.

Yalıçiftlik Mahallesi'ndeki bir tersanede 16 Kasım'da karaya çekilen, denizde vurgun yiyen süngercileri kurtardığı için 'Aksona' lakabı ile tanınan Mehmet Baş'ın 'Aksona Mancorna' isimli tirhandil teknesinin bakımı tamamlandı. Baş'ın 19 yıl sonra genel bakım için tersaneye çektiği ve ünlü komedyen Ata Demirer'in zımpara yapıp macun çektiği teknenin denize indirilmesi için tören düzenlendi. Mehmet Baş'ın arkadaşlarının ve yakınlarının katıldığı törende, tekne Türk Sanat Müziği ezgileriyle denize indirildi.

Baş, 25 Haziran 1998'de yapılan teknenin bakım yapılması gerektiğini belirterek, "19 yıl sonra kapsamlı bir bakım yapılması gerekiyordu. Birçok şeyi yenilendi. İlk günkü gibi oldu. Ata Demirer de sağ olsun benimle birlikte gelip, bakım çalışmalarına da destek oldu" dedi.

Aksona Mehmet'in dümenin başına geçtiği tekne, korna sesleri ve Türk sanat Müziği ezgileriyle tekne denize indi. Bodrum Limanı'na doğru Yalıçiftlik'ten denize açıldı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)