27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BGB
Nem : 63%
canlı izle
BODRUM'DA BALIK KÜLTÜRÜNE YENİ BİR KONSEPT
Tarih: 11/05/2017
Kaynak: Kent Haber
BODRUM'DA BALIK KÜLTÜRÜNE YENİ BİR KONSEPT
Bodrum'da doğup, turizm sektöründe bölgenin en önemli markalarından biri haline gelen Akustik Turizm, sektörün farklı bir ayağına iddialı bir giriş yaptı.

Akustik Turizm'in patronu Tolga Toprak ile şirketin Genel Müdürü Nedim Önal ortaklığında açılan “Zahmetsiz Balık Evi”, Bodrum’da bir ilki gerçekleştirerek balık restoranı standartlarını değiştirmeyi hedefliyor. İşletme, daha önce Bodrum Yarımadası'nda hiç denenmemiş olan bir konseptle, öğle yemeğinden itibaren balık ve deniz ürünlerini hızlı servis ve uygun fiyatlar ile sunmayı vadediyor.

Bugün akşam üstü saatlerinde verilen kokteyl ile misafirlerine kapılarını açan Zahmetsiz'in açılış törenine çok sayıda davetli katıldı. Açılışta davetlilere birbirinden lezzetli balık ikramları yapıldı.

Neyzen Tevfik Caddesi Milta Marina karşısında hizmet vermeye başlayan mekanın açılışına Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, bazı belediye meclis üyeleri, Bodrum iş Dünyasının tanınmış simalarıyla birlikte çok sayıda davetli katıldı. Alışılmışın dışında tariflerle hazırlanan birbirinden lezzetli deniz ürünleri ikramları yapıldığı açılışta, “Zahmetsiz Balık Evi”nin mutfağından çıkan menüye davetliler tam not verdi.

Menüsünde; balık mantı, balık beğendi, balık kokoreç, balık köfte gibi birbirinden farklı alternatifler sunan Zahmetsiz Balık Evi, yarımadada sağlık için haftada iki gün balık yemeyi lüks olmaktan çıkarıyor. Ev usulü patates kızartması eşliğinde sunulan balık burger, çıtır levrek, balık mantı gibi ürünleri ile özellikle çocukların kalbinde taht kurmayı hedefliyor.

Mekanın açılı kurdelesini kesen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, işletmecilere Bodrum’a böyle bir mekan kazandırdıkları için teşekkür ederek “Uzaklarda olan Tolga kardeşim ve arkadaşlarına bu güzel yatırım için teşekkür etmek istiyorum. Çünkü ülkemizin bugünlerde böyle yatırımlara ihtiyacı var. Bir tane iş sahası açmak hele şu zamanda çok önemli. Bu işyerinin hem kendilerine, hem güzel Bodrumumuza, hem de ülkemizin ekonomisine büyük katkı sağlayarak hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bodrum'un köklü firmalarından Akustik Turizm tarafından Bodrum'a kazandırılan proje hakkında basın mensuplarına bilgiler veren Şirket Genel Müdürü Nedim Önal şunları dile getirdi:

“Zahmetsiz Balık Evi Bodrum’da denenmemiş bir proje olarak hayata geçecek, rakısız bir balıkçı açıyoruz. İlk önce kulağa hoş gelmiyor, aykırı bir ruh var ama bu farklı bir konsept. Hızlı bir servise odaklanmış, biraz daha çocuklu aileleri hedef alan, balığı sevdirmeye yönelik bir çalışma. Akustik biliyorsunuz Bodrum’da doğan bir firma. Bodrum’da büyüyerek G20’ye kadar iş yapmış bir firma haline geldi. Zahmetsiz de öyle bir firma olacak. Kısa vadede şubelerle büyüme hayal ediyoruz” dedi.

Zahmetsiz Balık Evi'nde misafirlere sunacakları lezzetlerden de bahseden Nedim Önal şunları söyledi:

“Balık börek, balık mantı, balık kokoreç gibi farklı ürünleri misafirlerimize sunacağız. Bugünkü açılışımızda da davetlilerimiz yaptığımız denemeleri ve lezzetlerimizi çok beğendi. İnşallah bundan sonra da büyüyerek, adım adım ilerleyerek çok sayıda şubeye sahip bir marka haline getirmeyi hayal ediyoruz. Vizyonumuz ve hedefimiz büyük. Böyle bir atmosferde böyle bir yatırım yapmak gerçekten büyük bir karardı bizim için. İnanıyorum ki başarılı olup büyüyeceğiz. Şu anda 15 personelle başladık. İlerleyen zamanlarda kadro kurulduktan sonra 15–18 personelle çalışmayı düşünüyoruz. 60–70 kişilik bir servis kapasitemiz var. Ama uzun oturuma müsait bir atmosfer yok bizde, çorba balık salata konseptiyle hızlı bir servis hayal ediyoruz” dedi.

Hayata geçirdikleri konseptin Bodrum için alışılmışın dışında bazı özellikler taşıdığına dikkat çeken Önal, restoranlarında menüleriyle sadece hafif alkollü içecek servisi yapılacağını ifade ederek şöyle konuştu;

“Alkol olarak bira ve şarap var, yani sadece hafif alkol var. Biz şuna inanıyoruz; Ben 1982 senesinden beri Bodrum’da yaşıyorum, hayatımızın içinde hep alkol vardı, rakıyla balığı biz de severdik ama rakının ağır alkolü balığın lezzetini kapattı hep. Bugün alkol olarak sadece bira ve şarap servisi yaptık, rakı servisi yapmadık. İnanın balığın tadı daha çok ön plana çıkıyor, çünkü bira ve şarabın alkol dereceleri 5 ile 17 derece arasında. 45 derecelik bir rakıyla mukayese edilemiyor. O yüzden daha lezzetli bir ürünü yiyorsun aslında. Yaptığımız iş farklı bir iş, inanıyorum ki başarılı da olacak. Amacımız ve hedefimiz bu” dedi.

Şirket Genel Müdürü Nedim Önal, açıklamalarını şu sözlerle noktaladı:

“Biz Bodrum’da yapılmamış bir şey yapıyoruz. Yaptığımız konseptin benzerleri İstanbul’da var, onlar tamamen alkolsüzler. Biz turistik bir bölgedeyiz, dolayısıyla hafif alkole özellikle turistler için hayır demememiz gerekiyordu. Benim bir destekçim var; Yeniköy’de Sandal Balık Evi’nin sahibi Burak kardeşim. Menüyü onunla paylaştık, arkadaşlarımız gidip ondan eğitim aldılar. Biz de üzerine Bodrum’a uygun lezzetler ilave ettik, farklı bir menü oldu. Denemeleri lazım, bir kere denesinler, memnun kalırlar, kalmazlar, misafirlerimizin kararı. Biz burayı kurarken bir şubelik bir dükkan hayal etmedik. Mutlaka ve mutlaka şubeleşmeyi ve büyümeyi hayal ediyoruz” diye konuştu.

Açılış kokteyli çalan müzik eşliğinde akşam saatlerine kadar devam etti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30