27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BGB
Nem : 63%
canlı izle
DEREYE VERİLEN ARITMA SUYUNDA BÜYÜK ŞÜPHE!..
Tarih: 10/05/2017
Kaynak: Kent Haber
DEREYE VERİLEN ARITMA SUYUNDA BÜYÜK ŞÜPHE!..
Ortakent Mahallesi Çakmaklı deresine salınan arıtma suyuna vatandaş tepki gösterdi. Mahalle sakinleri atık suyun çevrede kötü koku ve görüntü oluşturduğunu, çocuklarının hasta olmasından endişe ettikleri ifade ederek önlem alınmasını istedi.

Ortakent – Yahşi arıtma tesisinden Çakmaklı deresinde salınan suyun çevrede kötü kokuya ve görüntüye neden olduğunu söyleyen mahalle sakinleri duruma tepki gösterdi. Havaların ısınmasıyla birlikte kötü kokunun iyiden iyiye arttığını ve evlerinin camlarını açamadıklarını söyleyen vatandaşlar yaz aylarında da sivrisineklerden duramadıklarını söylüyor.

ARITILMADAN SALINDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM!

Kent Haber’e konuşan ve ismini vermek istemeyen bir mahalle sakini yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“4 yıldır burası böyle. Ben suyun arıtılmadan dereye salındığını düşünüyorum. Çünkü arıtılmış su olsa böyle kokmaz. Dereden de direk denize akıyor. Kaç kere yetkililere şikayetlerimizi dile getirdik ama çözüm bulamadık. Yaz aylarında burada sinekten duramıyoruz. Çoluğumuz çocuğumuz hasta olacak ondan endişe ediyoruz. Bahar ayındayız, çocuklarımızı oynamak için dışarı salamıyoruz. Burada hayvanlar otlanıyor, tavuklar derede dolaşıyor. Biz bu hayvanların sütünü yumurtasını yiyoruz" dedi.

Ortakent-Yahşi Belediyesi zamanında mahalle için yaptırılan modern arıtma tesisi yaşanan çeşitli hukuki sorunlar nedeniyle hizmete alınamamış MUSKİ yetkilileri sorunun bölgede sıkıntılara neden olabileceğini açıklamışlardı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30