25°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 1.9 Km/S - Bati
Nem : 67%
canlı izle
ORTAOKULLARIN BİRİNCİSİ CUMHURİYET OLDU
Tarih: 10/05/2017
Kaynak: Kent Haber
ORTAOKULLARIN BİRİNCİSİ CUMHURİYET OLDU
Bodrum Ortaokullar arası bilgi yarışması bugün yapılan finalle sona erdi. Yarışmayı Cumhuriyet Ortaokulu kazandı.

Bodrum İlçe Milli eğitim Müdürlüğü’nün ilkokullar ve ortaokullar arasında bilgi paylaşımının yaygınlaştırılması, öğrencilerin teşvik edilmesi, öğrencilere yarışma kültürünün kazandırılması ve sınavlara hazırlanmasına yardımcı olmak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediği yarışmalarda ortaokul finali bugün sabah saatlerinde Bodrum Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu, Özel Marmara Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ve Özel TED Ortaokulu’nun yarıştığı finalde, 160 puan toplayan Cumhuriyet Ortaokulu yarışmayı kazandı. Yarışmada Özel Marmara Ortaokulu 150 puanla ikinci, Özel Bodrum TED Koleji ortaokulu 140 puanla üçüncü, Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu ise 120 puanla dördüncü oldu. Büyük sevinç yaşayan öğrencilere yarışma sonunda madalya ve plaketleri verildi.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Eyüp Demirci yarışma sonunda yaptığı konuşmada “Bu sürecin başından bu yana yoğun çaba harcayan, kurduğumuz komisyonlarda soru hazırlayan, soru gönderen ve organizasyonun sorunsuz geçmesinde emek harcayan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. Demirci tüm öğrenciler de başarılar diledi.

İlkokullar arasındaki bilgi yarışması ise geçen hafta tamamlanmış ve Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu birinci olmuştu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30