16°
Hava Durumu
Hissedilen : 16.2°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1015 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Bati
Nem : 79%
canlı izle
BODRUM ODA ORKESTRASI MOZART ŞÖLENİ SUNACAK
Tarih: 09/05/2017
Kaynak: Kent Haber
BODRUM ODA ORKESTRASI MOZART ŞÖLENİ SUNACAK
Bodrum Oda Orkestrası ücretsiz bir konserle Bodrumlu sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Numan Pekdemir’in Sanat Koordinatörlüğünde, Nesrin Bayramoğulları'nın yöneteceği konser 21 Mayıs Pazar akşamı Bodrum Heredot Kültür Merkezinde saat 20.30 da başlayacak. Solist olarak Keman sanatçısı Ersun Kocaoğlu'nun sahne alacağı konserin Konzertmeisteri ise Kadriye İncearap.

Bir Mozart akşamı olarak düşünülen konser programında önce Nüvit Kodallı’nın Telli Turna Orkestra Suiti yer alacak. Daha sonra Bodrum Oda Orkestrası, solist Ersun Kocaoğlu’na Mozart’ın 5. Keman Konçertosunda eşlik edecek. Bu konçerto son bölümündeki ezgi nedeniyle Türk konçertosu olarak da isimlendirilir. Orkestra aradan sonra, müzikseverlerin de çok yakından bildiği Mozart’ın en sevilen eserlerinden biri olan 40. senfoniyi seslendirecek. Bodrumlular konseri ücretsiz izleyebilecek.

2008 yılında; aynı zamanda Turgutreisli olan İzmir Devlet Senfoni Orkestrası emekli sanatçılarından Numan Pekdemir’in Sanat Koordinatörlüğünde çalışmalarına başlayan Bodrum Oda Orkestrası, bugüne kadar değişik kentlerde pek çok konser vermiş, aldığı bir davet üzerine 2012 yılında Güney Kore'de 7 konserlik bir turne yapmıştır.

Bodrum Oda Orkestrası, genelde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası bünyesindeki sanatçıların biraraya gelerek oluşturdukları bir topluluk olup, amaçları gelecekte Bodrum'da kurulması beklenen senfonik bir orkestranın da temelini oluşturmaktır. Bodrum Oda Orkestrası’nın çalışmaları Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce de desteklenmektedir.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)