18°
Hava Durumu
Hissedilen : 18.3°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1016 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Bati
Nem : 71%
canlı izle
TEKNE KARAYA SÜRÜKLENDİ
Tarih: 09/05/2017
Kaynak: Kent Haber
TEKNE KARAYA SÜRÜKLENDİ
Bodrum’da etkili olan fırtına günlük yaşamı olumsuz etkilerken fırtına nedeniyle, bir tekne karaya sürüklendi, bazı iş yerlerinde maddi hasar oluştu.

İlçede sabahın erken saatlerinden bu yana etkili olan fırtına nedeniyle günlük yaşam olumsuz etkileniyor. Güney ve Güney Batı yönlerinden saatteki hızı 60 ila 70 kilometreyi bulan lodos fırtınası, Yarımada’nın güney kesimlerinde vatandaşlar zor anlar yaşatıyor.

Kumbahçe açıklarında demirli bulunan "Çılgın" isimli yaklaşık 15 metre uzunluğundaki özel yat, bağlı bulunduğu yerden ayrılarak karaya sürüklendi. Sahil kenarındaki işletmelere çarparak duran yatta maddi hasar oluştu. Yine Kumbahçe Sahili’nde hizmet veren bazı işyerlerinin sahil kısımlarındaki masa ve sandalyeler yoğun dalgalar ve rüzgardan etkilendi. İşletme yetkilileri, fırtınayla birlikte zarar gören yerleri tamir etmeye çalıştı.

Fırtına Ortakent ve Bitez Mahallelerinde olumsuzluklara neden oldu. Bitez sahilinde bazı ağaçların dalları koparken, işletmelerin önlerindeki masa ve sandalyeler sürüklendi. İşletme çalışanları sahile yakın yerde duran eşyaların denize devrilmemesi için önlem almaya çalıştı.

İlçede tatilini sürdüren yerli ve yabancı turistler de sahil kenarlarına inerek fırtınayı izledi. Kimi turistler fırtınanın şiddetini cep telefonlarıyla kaydetti.

Fırtınanın akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)