16°
Hava Durumu
Hissedilen : 16.2°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1015 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Bati
Nem : 79%
canlı izle
BODRUM'DA KARADENİZ RÜZGARI ESTİ...
Tarih: 07/05/2017
Kaynak: DHA
BODRUM'DA KARADENİZ RÜZGARI ESTİ...
Bodrum'da bugün dördüncüsü düzenlenen Karadeniz Kadırga Yayla Şenliği, turistik kentte Karadeniz havası estirdi. Karadeniz türküleri söylendi, yöresel yemekler yendi, horonlar tepildi, renkli görüntüler ortaya çıktı.

Bodrum Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Kızılağaç Arenası'nda Karadeniz Kadırga Yayla Şenliği dördüncü kez gerçekleştirildi. Etkinlik ilçede Karadeniz havası estirdi. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Barış Duman, Bodrum Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sefer Çelik, Bodrum Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Sekreteri Yener Çelik'in de izlediği şenliklere yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Şenlik alanında kurulan çadırlarda Karadeniz'in ünlü yemeklerinden Kuymak (Mıhlama), Akçaabat köftesi, peynirleri ve çeşitli yiyecekleri satışa sunuldu. Şenlikte Karadenizliler, kemençe ve tulum ezgileri eşliğinde horon tepti. Renkli görüntüler oluştu.

Dernek Genel Sekreteri Yener Çelik, "Bodrum'da yaşayan bazı Karadenizli çocuklardan, kemençe, tulum görmeyeni, dinleyemeyeni var. Bu nedenle kültürümüzü yaşatmak ve aynı zamanda aramızdaki birlik beraberlik ve dayanışma duygularını geliştirmeyi hedefliyoruz" dedi. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz'da bu tür şenliklerin, Karadenizliler'in kendi yöresel etkinlikleriyle Bodrum'da kültürlerini yaşattıklarını ve eğlencelerle mesafelerin kapanmasına vesile olduğunu söyledi. Şenlik horon ve çeşitli etkinliklerle devam etti.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)