16°
Hava Durumu
Hissedilen : 16.8°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1015 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Bati
Nem : 76%
canlı izle
BODRUM ŞAMPİYONAYA DAMGASINI VURDU
Tarih: 07/05/2017
Kaynak: Kent Haber
BODRUM ŞAMPİYONAYA DAMGASINI VURDU
Kahramanmaraş'ta yapılan Liselerarası Türkiye Karate Şampiyonası’nda Bodrumlu 3 sporcu başarılarla döndüler. Şampiyonada TED Bodrum Koleji öğrencisi Kayra Sezgin ile Kanuni Sultan Süleyman Anadolu lisesi öğrencileri Umut Altıntaş Türkiye şampiyon olurken, kardeşi Enes Altıntaş ise Türkiye ikincisi oldu.

Geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş'ta yapılan Liselerarası Türkiye Karate Şampiyonası’nda Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü Karate Takımı’ndan 3 sporcu kendi kategorilerinde büyük başarılara imza attı. Sporcularımız Umut Altıntaş ile geçtiğimiz yıl Dünya şampiyonu olan Kayra Sezgin kendi kategorilerinde Türkiye şampiyonu olurken, Enes Altıntaş ise Türkiye ikincisi oldu. Bodrumlu gençler uluslar arası organizasyonlarda milli takım adına mücadele edecekler.

Başarılı sporcuların antrenörü Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih Uzunlulu ise şu sözlere yer verdi:

“Başarılı sporcularımı bu yıl yapılacak olan uluslararası yarışmalarda Ülkemizi temsil etme hakkı kazandılar. İki tane önemli yarışma var; bir tanesi yine Liselerarası balkan Şampiyonası ve Hindistan'da yapılacak olan combat games oyunları. İnşallah sporcularımız burada yer alacaklar. Karate olarak artık Türkiye'de bir marka haline geldik, bugüne kadar milli takıma 13 tane sporcu verdik. Bunların içinde Avrupa ve dünya dereceleri olan sporcularımız var. Şuanda yine sporcumuzdan bir tanesi olimpiyatlara hazırlanıyor. Ankara'da işitme engelliler olimpiyatları için milli takım kampında. Temmuz ayında yapılacak olan İşitme engelliler olimpiyatlarında inşallah bir de olimpiyat derecesi kazanacağız diye umut ediyorum.”

Kanuni Sultan Süleyman Anadolu lisesi 9.sınıf öğrencisi Umut Altıntaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada duygu ve düşüncelerini şu sözlerle anlattı:

“Yakın tarihte Maraş'ta düzenlenen Liselerarası Türkiye Karate Şampiyonası'nda okulum adına katıldım ve 78 kilogram genç erkekler kategorisinde Türkiye şampiyonu oldum. Yaptığım dereceden ötürü mutluyum. Ülkemize çeşitli ülkelerde uluslararası alanlarda temsil edeceğimiz için gurur duyuyoruz. Üzerimde emeği bulunan Sayın hocam Fatih Uzunlulu’ya, okul yönetimime Sayın Okul müdürüm Batuhan Girez’e, Bodrum kaymakamına, Sayın Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Umut Altıntaş’ın ikiz kardeşi Enis Altıntaş ise elde ettiği Türkiye ikinciliğinden dolayı mutluluğunu dile getirerek şunları söyledi:

“Kanuni Sultan Süleyman Anadolu lisesi 9.sınıf öğrencisiyim. Yakın tarihte Maraş'ta düzenlenen Liseler arası karate Şampiyonası'nda okulumu ve ilçemi temsil ederek gençler 70 kg kategorisinde Türkiye ikincisi oldum. Antrenörüme, aileme, okul müdürümüz Batuhan Kiraz’a, Bodrum Kaymakamı ve Bodrum belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Geçtiğimiz yıl Dünya şampiyonu olan TED Bodrum Koleji 10’uncu sınıf öğrencisi Kayra Sezgin de şunları söyledi:

“Bu sene Kahramanmaraş'ta yapılan Liselerarası Türkiye Şampiyonasında birinci oldum. Bana destek olan TED Bodrum Koleji ailesine, antrenörün Fatih Uzunlulu’ya, sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Dünyada şampiyon oldum ama her turnuvada bizim için ayrı bir önemli. Çünkü her turnuva için bizim için yeniden başlıyor. Bu yüzden ne kolay oldu diyebilirim ne zor oldu diyebilirim.”

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)