26°
Hava Durumu
Hissedilen : 28°
Gorus Mesafesi : 20.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 10.9 Km/S - Bati
Nem : 63%
canlı izle
VALİ ÇİÇEK'TEN OKULLARA ZİYARET
Tarih: 06/05/2017
Kaynak: Kent Haber
VALİ ÇİÇEK'TEN OKULLARA ZİYARET
Önceki gün bir dizi toplantıya katılmak için Bodrum'a gelen Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum Umurca İlkokulu ve Bodrum Turgutreis Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Ziyarette Vali Çiçek’e Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin de eşlik etti. Vali Çiçek, okul ziyaretinde ilk olarak özel eğitim gören öğrencilerin sınıflarını gezerek, öğrencilere verilen eğitim hakkında öğretmenlerden bilgi aldı.

Daha sonra Okul Müdürü İskender Akar’dan okuldaki eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Çiçek, okul aile birliği temsilcileri ve öğretmenlerle bir araya geldi. Vali Çiçek, burada yaptığı konuşmada çocuklara okullarda sadece bilgi aktarılmadığını belirterek, ”Bilginin aktarılmasında tecrübeli yöneticiler, öğretmenler, yakın arkadaşların da etkisi var. Bu konuda çocuklarla iletişim kurma metotlarını iyi bilmek gerekir. Bu noktada da öğretmenlerimize ve okul aile birliklerine çok iş düşmektedir. Bir okulda öğretmen ne ise, okul aile birlikleri de odur” dedi.

Vali Çiçek, okul aile birlikleri ve öğretmenlerin işbirliği içerisinde çalışmalarının istenilen hedeflere ulaşmada önemli bir rol oynadığını söyledi. Güçlü bir ülke olma yolunda çok çalışılmasını gerektiğini ifade eden Vali Çiçek, “Güçlü ülke; ekonomisi, üretimi, birlikteliği ve beyin gücüyle olur. Ülkemizin gücüne güç katacak nesiller yetiştirmeliyiz. Bu yolda da eğitimde fırsatları çok iyi değerlendireceğiz” dedi.

Vali Çiçek konuşmasının ardından beraberindeki heyetle birlikte 4/C sınıfına geçerek, öğrencilere ders çalışmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Vali Çiçek ve beraberindeki heyet daha sonra Bodrum Turgutreis Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Burada Okul Müdürü Öner Faruk Ruhi’den okul ve öğrencilerin durumu hakkında bilgi alan Vali Çiçek, okuldaki denizcilik, konaklama seyahat, yiyecek ve içecek atölyelerini gezerek, öğrencilerin atölye çalışmalarını yerinde inceledi. Okulda öğretmenlerle de biraraya gelen Vali Çiçek yaptığı konuşmada, “Muğla turizm bölgesidir. Bölgemiz turizm işletmelerinin insan kaynağı bu okullardan yetişir. Turizm uygulama okullarımızın turizm faaliyetleri ile iç içe olması oldukça önemlidir. Bu okullarımızda öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirerek, turizm sektörüne kalifiyeli personel kazandırmalıyız” dedi.

Turizm sektöründe nitelikli ara insan gücü yetiştirmede turizm okulların etkili olduğunu belirten Vali Çiçek, “Öğrencilerimiz bu okullardan alanında yetişmiş, deneyim kazanmış olarak mezun olacaklar. Turizm sektöründe hizmet kalitesinin arttırılmasında bu kişilere ihtiyaç vardır. Onun için öğrencilerimizi bu okullara teşvik etme yolunda çalışmalar yapmalıyız” diye konuştu.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30