20°
Hava Durumu
Hissedilen : 20.2°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - KD
Nem : 76%
canlı izle
FATMA İLDEM YENİ KLİNİĞİNİ AÇTI
Tarih: 06/05/2017
Kaynak: Kent Haber
FATMA İLDEM YENİ KLİNİĞİNİ AÇTI
Diş hekimi Fatma İldem Bodrum’da yeni kliniğini açtı. Açılışa çok sayıda davetli katıldı.

Uzun yıllardan beri Bodrum’da diş hekimliği yapan diş hekimi Fatma İldem’in yeni muayenehanesi kokteylle açtı. Konacık Jandarma Kavşağı’ndaki kliniğin açılışına aralarında Bodrum’un tanınmış simalarının da olduğu çok sayıda davetli katıldı. Davetliler arasında gazeteci–yazar Nükhet Tatari de vardı.

Açılış öncesi Kent Haber’in sorularını yanıtlayan Fatma İldem, eğitimleri ve diş hekimliği kariyerini “1994 yılında Ege Üniversitesi’nden mezun oldum. Mezun olduktan sonra yaklaşık 8 ay Bodrum Devlet Hastanesi’nde gönüllü hekimlik yaptım. Daha sonra İngiltere’de total protezlerde balans ve implant üzerine eğitimi aldım. 1996 yılında kendi muayenehanemi açtım. Yaklaşık 22 yıldır kendi muayenehanemde devam etmekteyim” ifadeleriyle dile getirdi.

Yeni muayenehanesini açmaktan dolayı duyduğu heyecanı ve mutluluğu dile getiren İldem “Yapmak istediklerim ve hedeflerime burada daha iyi ulaşacağıma inandığımdan mevkii olarak burasını seçtim. Yeni ekipman ve donanımları hastalarıma burada daha iyi sunabileceğime inandım. O sebepten burasını seçtim” dedi.

Türkiye’de diş hekimliğinin ne durumda olduğundan da bahseden ve koruyucu hekimliğin önemine dikkat çeken Dişhekimi Fatma İldem, ülkemizde diş fırçalama alışkanlığının batı ülkelerine göre çok düşük olduğuna dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de diş hekimliği ve tıp oldukça başarılı. Gerek yurtdışından gerek yurtiçinde pek çok hasta potansiyelimiz bulunmakta. Diş hekimliği çok ileri seviyede olmasına rağmen halkımız bu konuda yeterli bilince sahip değil. Bu yüzden bize çok görev düşmekte. Koruyucu diş hekimliği adına çok çalışmamız gerekmekte. Diş fırçalama oranı yurtdışına göre yüzde 25 düşük seviyede. Kişi başına düşen diş macunu tüketimi bizde 110 gram yurtdışında 500–600 gram dolayında, fırçalama oranımız keza öyle, o kadar düşük ki toplumun yüzde 86’si dişini fırçalamıyor. Bize düşen görev çocuklara fırçalama ve diş bakımı eğitimini doğru verebilmek.

Yeni muayenehanesinde ne gibi hizmetler vereceğinden de bahseden İldem, son yıllarda yabancı hastaların sayısında da ciddi artış olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Diş hekimliğine dair her türü hizmeti burada veriyoruz. Diş tedavileri, dolgu tedavileri, kanal tedavileri, implant operasyonları, implant üstü protezler, sabit estetik protezler hepsi uygulanmaktadır. Özellikle çocuk hastalar bizim için çok çok önemli. Çocukların korkularını yenmeleri için çok çaba göstermekteyiz. Çocuğun diş tedavileri, çocuk dolguları, kanal tedavileri artı ortodonti tedavisi uygulanmaktadır kliniğimizde. Bunun haricinde ileri cerrahi uygulamaktayız. Yurtdışından gelen hastalarımız çok fazla. Onlara da en iyi tedaviyi vermeye çabalıyoruz. Çünkü Türkiye’de tedavi ücretleri yurtdışına göre çok çok uygun. Zirkonyum porslenler olsun, lamina vinerlar olsun. Onlara çok çok uygun geliyor. En uygun fiyata en yüksek kalitede hizmet alıyorlar. Bu yüzden yurtdışından gelen hasta sayımızı giderek artmakta” dedi.

Mesleğini çok sevdiğini sözlerine ekleyen İldem sözlerini “Hala ilk günkü heyecanla çalışıyorum. İlk günkü heyecanım neyse şu anda da onu hissediyorum. Odaya girdiğim zaman her şeyi unutup sadece hastalarıma en iyi hizmeti verebilmek için çabalıyorum. Hastalarımı çok seviyorum” ifadeleriyle tamamladı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30