16°
Hava Durumu
Hissedilen : 16.8°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1015 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Bati
Nem : 76%
canlı izle
BKMM MAYIS AYI TOPLANTISINI YAPTI
Tarih: 06/05/2017
Kaynak: Kent Haber
BKMM MAYIS AYI TOPLANTISINI YAPTI
Bodrum’da 5 yıldır faaliyetlerini sürdüren Bodrum Küçük Millet Meclisi, Mayıs ayı toplantısını gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un moderatörlüğünde yaptı.

Son üç ay Referandum ve anayasa değişikliklerinin konuşulduğu toplantıların mayıs ayı gündemi de “Referandum Sonrası Türkiye” oldu.

Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve siyasi parti yöneticilerinin davetli olduğu toplantıda önce Türkiye Küçük Millet Meclisi tarafından hazırlanan gündeme ilişkin bir görsel sunum izlendi.

Daha sonra görüşlerini açıklayan konuşmacılar Referandum sonrasında nasıl bir Türkiye beklediklerine ilişkin görüşlerini açıkladılar. Gelecekle ilgili karamsar tabloların da çizildiği toplantıda, bu değişikliklerin zorunlu olduğunu ve ülkenin içinde bulunduğu sorunların ancak böyle çözülebileceğini savunanlar da oldu.

Özellikle de partili cumhurbaşkanlığı ve Cumhurbaşkanı’nın aynı zamanda bir partinin genel başkanı olmasının eleştirildiği konuşmalarda, bu sistemin istismarlara çok açık olduğu ve zaman içerisinde tek adam yönetimine doğru gidilebileceği ve demokrasinin rafa kaldırılabileceği dile getirildi.

Kimi konuşmacılar da Cumhurbaşkanının partisinde güçlü olmaması halinde devlet içine kümelenmiş terör odaklarının tehdit olmaya devam edeceği, bunlardan kurtulmak için güçlü bir liderliğe mutlak ihtiyaç duyulduğunu iddia ettiler.

Toplantıda genel eğilim; halk iradesine mutlak saygı gösterilmesi gerektiği ve yeni, sivil bir anayasa ihtiyacının devam ettiği, bunun yapılabilmesi içinde muhalefetin daha çok çalışması, iktidarın da muhalefete kulak vermesi, toplumdaki gerginliği giderici adımlar atması gerektiğiydi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)