25°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 1.9 Km/S - Bati
Nem : 67%
canlı izle
AZERİ TENÖR MEST EDİYOR...
Tarih: 06/05/2017
Kaynak: Kent Haber
AZERİ TENÖR MEST EDİYOR...
Beş yıldan beri Türkiye’de yaşayan ve müzik çalışmalarını ülkemizde sürdüren Azeri tenor Ramin Farhangniya, sahne aldığı Metin’s Gümüşlük’te dinleyenlerini mest etti.

“Azerbaycan Aşk Şarkıları” ve “Bahar e Delkash–Ortadoğu Şarkıları” isimli albümlerini Türkiye’de yayımlayarak müzikseverlerin beğenisine sunan İran Azerisi Ramin Farhangniya, her Cuma akşamı Metin’s Gümüşlük’te sahne almaya başladı. Türkçe, Farsça, Azerice, Yunanca gibi dillerde seçkin eserleri seslendiren Farhangniya, güçlü sesiyle Metin’s Gümüşlük’ün harika manzarası eşliğinde dinleyenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

Şarkılarını dünya barışı ve göçün savurduğu hayatlara adayan Ramin Farhangniya, sahne öncesinde Kent Haber’e yaptığı açıklamada Türk eşiyle birlikte Bodrum’a yeni taşındığını ve Bodrum’u çok sevdiğini belirterek “Metin’s Gümüşlük’te her Cuma sahne alıyorum. Gerçekten çok güzel bir mekan. Farklı dillerde eserler seslendiriyorum. Caz, klasik ve etnik müzikler söylüyorum. Farklı bir tarzım var. Türk Halk Müziği’nden eserleri de seslendiriyorum” dedi.

Ramin Farhangniya seslendirdiği Türkçe şarkılarla da beğeni kazandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30