24°
Hava Durumu
Hissedilen : 24.2°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1013 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Bati
Nem : 77%
canlı izle
BOYTAV OLAĞAN GENEL KURUL YAPTI
Tarih: 05/05/2017
Kaynak: Kent Haber
BOYTAV OLAĞAN GENEL KURUL YAPTI
Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) Olağan Genel Kurulunu yaptı. Muğla Valisi Amir Çiçek’in de katıldığı genel kurulda mevcut başkan Mehmet Kocadon yeniden başkanlığa seçildi.

Gümbet Mahallesinde hizmet veren İsis otelde gerçekleştirilen genel kurula Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla İl kültür Turizm Müdürü Veli Çelik, BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, BODER Başkanı Halil Özyurt, Bodrum Esnaf Ve Sanatkarlar Odası baskanı Erdoğan Başeymez, Bodrum Denizciler Deneği Başkanı Mustafa Demiroz, Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı ile cok sayıda üye katıldı.

Divan heyetinin oluşturulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşımız okundu. Ardından kürsüye gelen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon şunları söyledi:

“Hiç kimse kusura bakmasın, mütevazi olamayacağım Türkiye’de en iyi turizmi Bodrum yapıyor. Biz 56 değişik ülkeden turist ağırlayan bir bölgeyiz. Dikkat ettiyseniz Bodrum Yarımadasını pazarlayaraktan turizm yapıyoruz. Sadece otellerimizi değil, her şeyimizi pazarlıyoruz. Bodrum’a gelen turist bir zincirin halkaları gibi bütün sektöre katkı veriyor. Belediyenin bütçesini yasaların bana vermiş olduğu yetkiyi de zorlayarak, takdir hakkımı da kullanarak kullanıyorum. Bunu kullanırken de korkmuyorum. Ne olacak zaten 400 tane dosya var Bodrum Adiyesi’nde 401 olsun Bodrum’u tanıttığım için” dedi.

Bodrum Kaymamı Bekir Yılmaz ise tanıtımın önemine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Bodrum bir turizm kenti, tanıtımı da çok önemli. Vakfımız da güzel işler yapıyor. İnşallah da bundan sonra güzel işler yapacağına inanıyorum. Genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum. Tabi marka olduk diye tanıtım işleri bırakılacak işler değil. Süreklilik arz eden işler. İnşallah vakfımız bundan sonra da güzel işlere imza atacaktır.”

Daha sonra kürsüye gelen Muğla Valisi Amir Çiçek ise 12 ay turizme işaret ederek “4 mevsimde 12 ay turizmi mümkün kılacak ne varsa onları yapacağız. Bodrum ve Muğla’nın tarihi zenginlikleri bizim için büyük bir avantaj. Bunları ortaya çıkararak turizmde kullanmamız gerekir. Tarihteki medeniyetlerin bıraktıkları eserleri de ortaya çıkararak bir turizm şeklini ortaya koymamız lazım” dedi.

Vali Çiçek devletin turizmciler için önemli teşvik ve destekler verdiğini de sözlerine ekledi.

Ardından genel kurul tutanaklarının divan heyeti tarafından imzalanmasına yetki verilmesi, 2016 yılı faaliyet raporunun okunması, 2016 yılı gelir-gider,bilanço tablolarının okunması, 2016 yılı denetleme kurulu raporunun okunması, raporlar üzerinde görüşme yapılması, 2016 yılı faaliyet raporu ,gelir-gider ve bilanço tablolarının onayı ve yönetim kurulunun ibrası, 2016 yılı denetleme raporunun onayı ve denetleme kurulunun ibrası, 2017 yılı bütçesinin okunması, bütçe üzerinde görüşme yapılması ve onayı, 2017 yılı aidatlarının tespiti, BOYTAV'a yeni üye olacak ve üyelikten ayrılacak işletmelerin genel kurula sunumu ve kabulü, yönetim kuruluna gider kalemlerinde fasıllar arası aktarma yetkisi verilmesinin ardından seçime geçildi.

Tek listeyle yapılan seçimde Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yeniden başkanlığa seçildi. Mehmet Kocadon başkanlığındaki yönetim Kurulunun Asil üyeleri şu isimlerden oluştu: Mahmut Kocadon, Halil Özyurt, Mustafa Demiroz, Erdoğan Başeymez, Recai Çakır, Ahmet Salih Biçer, Emir Bağ ve Dursun Külcü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30