25°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 1.9 Km/S - Bati
Nem : 67%
canlı izle
TURİZMCİLERE SOSYAL MEDYA EĞİTİMİ
Tarih: 05/05/2017
Kaynak: Kent Haber
TURİZMCİLERE SOSYAL MEDYA EĞİTİMİ
Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (BOYD) tarafından, Bodrum Otelciler Derneği (BODER) destekleriyle “Sosyal Medya Konuşmaları” adlı 2 gün sürecek bir seminer düzenlendi. Seminerde sosyal medya uzmanları Bodrumlu işverenler ile biraraya gelerek iş hayatında sosyal medyanın efektif kullanımı konusunda konuşmalar yaptılar.

Turizm tesislerinin satış ve pazarlama konusunda sosyal medyanın rolü ve iş hayatında doğru ve etkili kullanımının sağlanması amacıyla 5–6 Mayıs tarihlerinde Bodrum’da “Sosyal Medya Konuşmaları” adlı seminer gerçekleştiriliyor. Sabah saatlerinde Diamond of Bodrum’da başlayan seminere Yarımada genelinden işverenler katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu, iş hayatından sosyal medyanın önemine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Turizm sektörünün olmazsa olmazı haline gelen sosyal medyanın daha etkili bir şekilde kullanımın sağlanması ve doğruların tam olarak tespit edilmesi amacıyla düzenlediğimiz seminere hoş geldiniz. Bu programın tüm organizasyonunu çözüm ortağımız “Toprak Ajans” gerçekleştirdi. Onlara da bir kez daha teşekkür ediyorum. 2 gün boyunca burada sosyal medyanın Türkiye’deki uzmanlarından sosyal medya ile ilgili aklınızdaki soruların cevabını bulabileceğinizi ümit ediyorum” dedi.

İşletmeler için olmazsa olmaz hale gelen bir konunun ele alındığı seminere katılımın az olmasından dolayı da sitem eden Karcılıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Artık yaşamımızın her alanına girmiş ve yerleşmiş bir sistem. Ama üzülerek görüyorum ki Bodrum’da özellikle otel sektöründe yaşayanlar, ülkemizin yaşadığı bu kriz ortamında rekabetin ve pazarlamanın ne kadar önemi olduğu ve bu önemi ancak sosyal medyayı iyi kullanarak geçiştirebileceğinin bilinmesine rağmen katılım beklediğimiz gibi değil. Belki 15 gündür, her türlü ortamda bu seminerin duyurusunu yaptık. Ama birçok otelci arkadaşımız beton döküyorum, duvar yapıyorum gelemeyeceğim dedi. Herkes kendisi bilir ama biz buradayız. Bizler sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunu ve nasıl kullanmamız gerektiğini bu iki gün boyunca öğreneceğiz” dedi.

Programın organizasyonunu gerçekleştiren Toprak Ajans’ın kreatif direktörü Yiğit Subaşıoğlu ise “Sosyal medya ile ilgili kafanızdaki tüm soruları cevaplayabilecek konuşmacılar burada bizlerle birlikte olacak. Katılımcıların da dahil olacağı güzel bir program hazırladık” dedi.

Daha sonra seminerin ilk konuşmacısı olan sosyal medya uzmanı Deniz Ayvazoğlu kürsüye geldi. 20 sene boyunca televizyon reklamları yapımcılığı alanında çalıştığının bilgisini veren Ayvazoğlu, şunları söyledi:

“Size genel olarak dijital tanıtım ve sosyal medyanın tanıtım üzerindeki etkisini anlatacağım. Dışarıdan bakıldığı zaman sosyal medya veya google kullanımı çok kolaymış gibi gözükse de aslında çok zaman alan ve sadece bir kişinin yapamayacağı kadar karmaşık bir sistem. Genel olarak Amerika’da yapılmış ve ilk olarak orada tecrübe edilmiş bir sistem. Sonra Dünya’ya yayılıyor, maalesef Türkiye’ye de biraz geç geliyor. Geldiği zaman da sadece trendler okunuyor. Arkasındaki teknoloji çok fazla dikkate alınmıyor. Bu yayılması anlamında bir sorun aslında. Google internet sitelerini öne çıkarma stratejileri veya sosyal medyanın kullanımı stratejileri konusunda Türkiye’de bazı sıkıntılar yaşanıyor. Eğer otelinizin reklamını yapmak istiyorsanız öncelikle çok iyi bir web sitesine ihtiyacınız var ki dijital dünyaya adım atabilesiniz. İyi bir web siteniz yoksa sosyal medya kullanımının da kuvveti hayli azalacak. İyi bir site sosyal medya ile birleştirildiği zaman iyi bir medyaya sahip oluyorsunuz” dedi.

5–6 Mayıs tarihleri arasında yapılacak seminerin ilk gününde Deniz Ayvazoğlu’nun sunumunun ardından sosyal medya uzmanları Arzu Uzunali ile Serdar Ceylan sunumlar yaptılar. Katılımcılar da merak ettikleri konular hakkında konuşmacılara sorular sorarak karşılıklı fikir alış verişinde bulundular.

6 Mayıs Cumartesi günü ise Gökçe Devecioğlu ile Trip Advisor Türkiye Müdürü Yaz Yazıcıoğlu sunumlar gerçekleştirecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30