12°
Hava Durumu
Hissedilen : 12.3°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 999 hPa
Ruzgar : 7.4 Km/S - GGB
Nem : 80%
canlı izle
BARIŞ İÇİN ADRİYATİK'E YELKEN AÇTILAR
Tarih: 05/05/2017
Kaynak: DHA
BARIŞ İÇİN ADRİYATİK'E YELKEN AÇTILAR
Bodrum'da geçen 23 Nisan'da denize açılan 4 kadın denizcinin oluşturduğu Deniz Tutkusu Seyirde Grubu, İtalya kıyılarına ulaştı. Grup lideri Pırıl Adanalı "Kadından kaptan olmaz diyenlere inat, gittiğimiz her ülkede ve her limanda Türk kadınının gücünü ve farklılığını anlatıp barışa vurgu yapacağız" dedi.

Bodrum İlçesinde yaşayan ve Tutkum adlı yat ile girdikleri yelken yarışlarında birçok kez ödül alan Deniz Tutkusu Seyirde Grubu, 23 Nisan'da Milta Marina'dan demir alarak Akdeniz'e açıldı. 'Yurtta Barış Dünyada Barış' sloganı ile yola çıkan Saibe Keçeli (53), Ceyda Güleçyüz (57), Neşe Vidinli Hasipek (52) ve Pırıl Adanalı (58) 10 günde İtalya kıyılarına ulaşmayı başardı. 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nda Bodrum'da olmayı hedefleyen ve yaklaşık 2 bin 160 mil yol kat ederek Akdeniz'i baştan aşağı gezeceklerini belirten grubun sözcüsü Pırıl Adanalı, "Atatürk'ün kadınları olarak onun Yurtta Barış Dünyada Barış felsefesini Akdeniz'in her limanına, her kentine taşıyacağız. Ayrıca kadından kaptan olmaz diyenlere inat çıktığımız bu gezide, gittiğimiz her ülkede ve her limanda Türk kadınının gücünü ve farklılığını anlatıp barışa vurgu yapacağız. Şu anda Yunanistan kıyılarından İtalya kıyılarına varmak üzereyiz ve yolculuğumuz aksamadan sürüyor" dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)