22°
Hava Durumu
Hissedilen : 22.9°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Bati
Nem : 48%
canlı izle
EGE BÖLGESİ HAKİM VE SAVCILARI BODRUM’DA
Tarih: 04/05/2017
Kaynak: Kent Haber
EGE BÖLGESİ HAKİM VE SAVCILARI BODRUM’DA
Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Aydın, Muğla ve Denizli İllerinde görev yapan hakimlerin ve Cumhuriyet Savcılarının katıldığı "Disiplin Yönetmeliği Işığında Disiplin İşlemleri" ve "Uzlaştırma İş ve İşlemleri" konulu çalışma seminerleri Bodrum’da başladı.

Kefaluka Resort Otel'de düzenlenen etkinlik Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman'ın ve Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Şenol Taş'ın açılış konuşmaları ile başladı. Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Barış Duman Adalet Bakanlığı yetkilileri ile Aydın, Muğla ve Denizli illerinde görev yapan meslektaşlarını Bodrum’da ağırlamaktan ve misafir etmekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Şenol Taş, 6763 Sayılı Kanunun 34. maddesi ile uzlaşma hükümlerini düzenleyen 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 253. maddesinde çok önemli değişiklikler yapıldığını, 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 106/1, 141/1 ve 157/1 maddelerinde tanımları yapılan ve müeyyideleri belirlenen tehdit, hırsızlık ve dolandırıcılık gibi suçların uzlaşma kapsamına alındığını dile getirdi.

Kanun değişikliği sonrası iki aylık süreçte 20352 dosyanın uzlaşma ile sonuçlandırıldığını belirten Genel Müdür Yardımcısı Şenol Taş, 2015 yılında uzlaşma ile sonuçlanan toplam dosya sayısının 17319 olduğunu dikkat çekti.

Hakim ve Cumhuriyet Savcılarının katkıları ile uzlaştırma işlemlerinde çok önemli bir başarı yakalandığını vurgulayan Genel Müdür Yardımcısı Şenol Taş, hakim ve Cumhuriyet Savcılarına teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Programa katılan Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Orhan Cüni ve Fuat Pembeçiçek de disiplin ve uzlaştırma işlemlerine yönelik detaylı bilgiler verdiler.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30