25°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 1.9 Km/S - Bati
Nem : 67%
canlı izle
İLKOKULLARIN ŞAMPİYONU BİTEZ GÜLÜMSER MEHMET DANACI OLDU
Tarih: 04/05/2017
Kaynak: Kent Haber
İLKOKULLARIN ŞAMPİYONU BİTEZ GÜLÜMSER MEHMET DANACI OLDU
Bodrum İlkokullar arası bilgi yarışmasının finali bugün Bodrum Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Finalde Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu birinci oldu.

İlçe Milli eğitim Müdürlüğü’nün okullar arası bilgi paylaşımının yaygınlaştırılması, öğrencilerin teşvik edilmesi öğrencilere yarışma kültürünün kazandırılması ve öğrencilerin sınavlara hazırlanmasına yardımcı olmak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediği yarışma ilkokullar arası bilgi yarışmasında bugün final gerçekleştirildi.

Yarışmada 180 puan alan Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu birinci olurken 2. Ortakent Dr. Hüseyin Mümtaz Ataman İlkokulu, 3. Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu 4’üncü ise Mumcular Fuat Erten İlkokulu oldu.

Yarışmada konuşan Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, bilgi yarışmalarını eğlenceli hale getirmek istediklerini dile getirerek şunları söyledi:

“Biz bu yarışmaları eğlenceli hale getirmek istiyoruz. Dostluk ve kardeşliğin kazanmasını istiyoruz. Hem yarışacağız hem de eğleneceğiz. Yarışmak güzeldir, bunun eğitimle alakalı kısmında şuna dikkat etmek gerekiyor; kazanınca ölçülü sevineceğiz, kaybedince de üzülmeyeceğiz, nerelerde eksiklerimiz var, onları tamamlayacağız. Ben çocuklarımızı büyük bir sabır ve fedakarlıkla hayata hazırlayan öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Bu organizasyonun da sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Yarışma sonunda Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencileri büyük sevinç yaşadı. Öğrenciler uzun süre sahnede okulları lehine slogan attı. İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Faruk Karaşahin de oğlu Oğuz Kaan Karaşahin’nin Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu adına yarıştığı bilgi yarışmasını başından sonuna dikkatle izledi.

Yarışmada birinciye plaket takdim edilirken finalde yarışan tüm öğrencilere madalya verildi. Ayrıca öğrenciler D&R’dan çeşitli miktarlarda hediye çekleri ile de ödüllendirildi.

Bu hafta başlayan ortaokullar arası bilgi yarışması finali ise önümüzdeki hafta yapılacak.


Muhabir: Hamdi Yörür
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30