18°
Hava Durumu
Hissedilen : 18.3°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1016 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Bati
Nem : 71%
canlı izle
PAZAR GÜNÜ KARADENİZ YAYLA ŞENLİĞİ VAR
Tarih: 04/05/2017
Kaynak: Kent Haber
PAZAR GÜNÜ KARADENİZ YAYLA ŞENLİĞİ VAR
Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği 4’üncü yayla şenliğini bu hafta sonu düzenliyor.

Derneğin 7 Mayıs Pazar Günü Kızılağaç Deve Güreşi Arenası’nda gerçekleştireceği 4. Bodrum Karadeniz Kadırga Yayla Şenliği’nde yöresel sanatçılar Sait Uçar, Meryem Akyüz, Süleyman Yılmaz, İsmail Cumhur, Abdurrahman Değirmenci ile Karadenizin Hırçın Çocuğu Emre şarkılarını söyleyecek. Murat Kurt’un sunumunu yapacağı şenlikte Bodrumlu sanatçı Gülsen Karatoprak da sahne alacak.

Yayla Şenliği’ne Bodrum’da yaşayan herkesi davet eden derneğin genel sekreteri Yener Çelik, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bodrum’da yaklaşık 20 bin Karadenizli hemşerimiz yaşıyor. Onların özlemlerini giderebilmeyi, gelenek ve göreneklerimiz yaşatmayı önemli kültürel faaliyetler olarak görüyoruz. Şenliğimize yöremizin önemli sanatçıları gelecek. Kemençeyle, tulumuyla, yöresel yemeklerle hep birlikte biraraya gelip güzel bir gün geçireceğiz. Burada kendi kültürümüzü hemşerilerimize yaşatırken, Ege Bölgesi ile Karadeniz Bölgesi arasında bir köprü vazifesi de görmek istiyoruz. Bodrum’da yaşayan herkesi önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de aramızda görmek bizi çok mutlu edecek. Böyle etkinlikler birbirimizin kültürünü tanıma açısında çok iyi bir fırsat, önemli bir kazanç” dedi.

Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği olarak önümüzdeki yıllarda daha büyük etkinliklere imza atmak istediklerine de vurgu yapan Çelik, sözlerine şöyle devam etti:

“Bodrum’un çok farklı güzellikleri var, Dünya’da önemli bir yere sahip. Bizim Karadeniz’in birçok kentinde Bodrum’u tanıtma gibi projelerimiz var. İnşallah yakın zamanda değerli Bodrum halkımızla paylaşacağız. Biz Bodrum için çalışmaya gayret gösteriyoruz. Bodrum kozmopolit bir yer, buradaki etkinliğimize yerli ve yabancı turistler de iştirak ediyor. Bu anlamda da önemli bir kazanç.”

Bodrum’un bir mesire alanı sıkıntısı olduğunu da dile getiren Yener Çelik şöyle konuştu:

“Biz etkinliğimizi daha önce Pedasa’da yapmıştık. Maalesef halen mesire yeri problemi çözülmediği için bu yıl da Yalıçiftlik Arena’yı kullanmak durumunda kalacağız. Burada yerel yönetimin, STK’ların, bizlerin de üzerine önemli vazifeler düşüyor. Birçok alanda duyulan ihtiyaçlar gibi bu alanda da duyulan ihtiyacı bir an önce temin edip kullanıma sunmak burada yaşayan vatandaşların da hakkı” dedi.

4. Bodrum Karadeniz Kadırga Yayla Şenliği’nin düzenlenmesine destek olan herkese teşekkür eden Çelik sözlerini şöyle noktaladı:

“Yerel yönetimlerle birlikte birçok hemşerimiz de bize destek oluyor. Bu işlerin hiç kolay olmadığını halkımız milletimiz biliyor. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Destek veren herkese teşekkür etmek istiyorum. Bütün Bodrum halkını 7 Mayıs Günü Kızılağaç Arena’ya davet ediyoruz. Hem yöresel lezzetlerimizle, hem de yöresel sanatçılarımızla kültürümüzü tanıma fırsatı bulacaklarını düşünüyoruz. Herkesi bekliyoruz.”
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)