27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BGB
Nem : 63%
canlı izle
İSPANYA'DA YAPTI BODRUM'DA SERGİLİYOR
Tarih: 03/05/2017
Kaynak: Kent Haber
İSPANYA'DA YAPTI BODRUM'DA SERGİLİYOR
İspanya'da yaşayan ressam Şükrü Karakuş'un "Yapı/Mesken/Beden" ismini verdiği resim sergisini Bodrum'da görücüye çıkardı.

Yalıkavak Mahallesi'ndeki Palmarina Mine Sanat Galerisi'ndeki sergide, Karakuş'un tuval üzerine akrilik boyayla yaptığı 25 tablosuna yer verildi. Evli, bir çocuk babası ressam Şükrü Karakuş, serginin açılışını Palmarina Mine Sanat Galerisi Yöneticisi Ayşe Koşak ve sanatçılarla birlikte yaptı.

İspanyol eşiyle 1990'lı yılların başında rehberlik yaparken tanışıp İspanya'ya yerleştiğini, hem çeviriler yaptığını hem de resim sanatıyla uğraştığını belirten Şükrü Karakuş, "Tabii ki ülkemi unutmam mümkün değil, çalışmaları İspanya'da sürdürüp, Fransa ve Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde sergiler açıyorum. Bu kez de Bodrum'dan teklif gelince hemen kabul ettim. Burada sergilenen eserlerime ilk baktığınızda, birbiri ile ilgisi olmayan birçok nesne ve kavramı birarada görebilirsiniz ama dikkatli bakınca aslında günlük yaşantımızda ve bilinçaltımızda olanların bir bütün halinde eserlerime yansıdığını görebilirsiniz, herkes eserlerin içerisinde kendisinden bir parça bulabilir" dedi.

Sergi 3 Haziran'a kadar gezilebilecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30