27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 4.0 Km/S - GB
Nem : 63%
canlı izle
BELEDİYE MECLİSİ MAYIS TOPLANTISINI YAPTI…
Tarih: 03/05/2017
Kaynak: Kent Haber
BELEDİYE MECLİSİ MAYIS TOPLANTISINI YAPTI…
Bodrum Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı Herodot Kültür Merkezinde yapıldı. 17 gündem maddesinin yanı sıra 2 de önerge oylanarak karara bağlandı.

Toplantının başında gündem maddelerine ek olarak, Bodrum Belediyesi sorumluluğundaki tüm planların güncel mevzuat doğrultusunda uygulama birliği uygulanması bakımından birleştirilerek bütüncül hale getirilmesi için verilen önerge ile Ortakent–Yalıkavak Karayolu ayrımından, Gürece ve Dağbelen Mevkii kamulaştırma planlarının bütüncül olarak değerlendirilmesi için meclis kararıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığına iletilmesinin görüşülmesi önergesi sunuldu.

Toplantının 2,3,4,6,9,10,11,12,15,16,17. Maddeleri ile verilen 2 önerge oy birliği ile kabul edilirken 1 ve 13. Maddeler ise bağımsız üyelerin red oylarına karşın oy çokluğu ile kabul edildi. 7 ve 8. Maddeler imar komisyonuna havale edildi. 5. Gündem maddesi olan Turgutreis Mahallesi, Yalı Mevkii, 229 ada 6 parselin kuzey cephesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifinin ise Devlet Su İşleri 21. Bölge Müdürlüğü’nün görüşü alınana kadar komisyonda bekletilmesi karar verildi.

13’üncü gündem maddesi olan Cevat Şakir Mahallesi, 1006 ada 1 parsel ile 1004 ada 2 parsel arasında kalan ve Leylak Sokak ile Manolya Sokağı birbirine bağlayan 10 metrelik imar yoluna Bodrumspor’un 2. Lige yükselmesinde büyük katkıları olan antrenör Ümit Erol Tok adı verilmesi görüşüldü. Burada bir öneride bulunan bağımsız meclis üyesi Mahmut Özbelen, başkan Kocadon’a hitaben yaptığı şunları söyledi:

“Bodrumspor’un şampiyon olarak 2. Lige yükselmesinde başta siz olmak üzere, teknik direktöründen futbolcusuna kadar emeği geçen herkesi kutluyorum ve Bodrumspor’a başarıla diliyorum. Ancak benim burada ayrıştığım bir nokta var, bu işe ben biraz profesyonelce bakıyorum. Çünkü sadece teknik direktör bir futbol takımını başarıya götürmüyor. Takımda herkesin bir emeği var, dolayısıyla teknik direktör arkadaşımız ücret karşılığında bu işi yapıyor. Aynı zamanda Bodrumspor’da uluslararası alanlarda başarı kazanmış çocuklar var. Onlara haksızlık olur diye düşünüyorum, dolayısıyla ret oyu vermeyi uygun görüyorum. Ancak şöyle yapabiliriz; teknik direktörümüzün adını ileride Bodrumspor için yapılacak bir tesise verirsek daha uygun olur diye düşünüyorum” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu ise konuyla ilgili cevaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Biz keşke bizlere katkı veren, yetiştiren insanlarımıza yaşarken sevildiklerini gösterebilsek, yaşarken onlara değer verildiğini gösterebilsek. Herkesin bir mesleği var, onu icra ederler. İnsanlar katkı koydukları, başarı kazandıkları ölçüde toplumda değer kazanırlar. Dediğiniz doğru, mantıklı ama sayın hocamızın ismi Bodrumspor’un tamamını temsilen bir simge olarak oraya verilmiştir ve Bodrumsporumuzun tesisinin yanındaki imar yoluna verilmiştir. Bu başkanımızın önerisiyle de gelmiştir” dedi.

Toplantının 14’üncü gündem maddesi olan Bodrum Belediyesi 2016 yılı Bütçe Kesin Hesabının ise 08 Mayıs günü yapılacak toplantıda görüşülmesine karar verildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Ayhan Eyikoçak
03/05/2017
Futbol uyutur
Futbol ne işe yarar soruma, spor programı yapımcısının verdiği cevaptır......UYUTUR. O halde toplumu uyutanları nasıl değerlendirmek gerekir. Rekabete dayalı olmayan zihin ve beden sağlığını kazandıran eylemler içinde olmalıyız...... Atatürkün amacı buydu.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30