27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BGB
Nem : 63%
canlı izle
ÜNİVERSİTELİLERE BODRUM MUTFAK'TA UFUK TURU...
Tarih: 03/05/2017
Kaynak: Kent Haber
ÜNİVERSİTELİLERE BODRUM MUTFAK'TA UFUK TURU...
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri bilimsel destekli üretim dersi kapsamında Bodrum Mutfak Mobilya’yı ziyaret ederek yetkililerden üretim ve pazarlama hakkında bilgiler aldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği ve İç Mekan tasarımı Bölümü öğrencileri bugün Bodrum’un önde gelen firmalarından Bodrum Mutfak Mobilya’yı ziyaret etti. Öğretim Görevlileri eşliğinde ilk olarak firmanın Gazderesi Mevkii’ndeki entegre üretim tesisini gezen öğrenciler, çalışanlardan üretim aşamaları hakkında detaylı bilgiler aldılar.

30'a yakın öğrenci daha sonra Bodrum Mutfak mağazasına bir ziyaret gerçekleştirdi. Burada firma sahibi Mustafa Güneri, mobilyaların üretim aşamasından müşteriye ulaşımına kadarki işlemler ve firmanın vizyonu hakkında detaylı bilgiler verdi. Öğrenciler de merak ettikleri konular hakkında Güneri’ye sorular yönelttiler.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Teknoloji Fakültesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Ertan Özen ziyaret hakkında Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Öğrencilerimize bilimsel destekli üretim ve üretim sistemleri dersi kapsamında Bodrum Mutfak’a gezi amaçlı getirdik. Burada öğrencilerimizin üretimle ilgili bilgi edinmelerini amaçlıyoruz. Üretimde hangi materyallerin daha çok kullanıldığıyla ilgili bilgi sahibi olmalarını amaçlıyoruz. Daha sonra da pazarlama konusunu da yerinde görerek tecrübe edecekler” dedi.

Bodrum Mutfak Mobilya’nın sahibi Mustafa Güneri ise “Bodrum Mutfak Mobilya Şirketi Muğla Üniversitesi ile yaptığı özel çalışmalarda Üniversitenin bir AR-GE laboratuvarı gibi desteklemektedir. Muğla Üniversitesi de Bodrum Mutfak Mobilya’ya tüm sektörel AR-GE çalışmalarında katkı sağlamaktadır” dedi. Öğrencileri ağırlamaktan duydukları memnuniyeti de dile getiren Güneri şu ifadeleri kullandı:

“Bugün hakikaten çok değerli öğrencilerimiz var burada. Birçok projemizde de Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile işbirliği içerisindeyiz. Öğrencilerimiz üretim tesisi ve mağazamızı ziyarete geldiler. Onları burada ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz.”

Hayri Söylemez isimli son sınıf öğrencisi ziyaretin kendileri için çok faydalı olduğuna işaret ederek “Atölyede CNC makinesi ve ebatlama gibi makineleri gördük. En çok hoşuma gideni ise köşe birleştirme makinesi oldu. Bizim için çok faydalı bir gezi oldu” dedi.

Okulda yüksek lisans öğrenimi gören Engin Ergin ise “Öncelikle çok keyifli bir gezi oldu. Bizi burada ağırladıkları için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Fabrika ve tasarım ortamını görmüş olduk. Bir işlerin nasıl ortaya çıktığıyla ilgili bir süreci gördük. Çok faydalı oldu” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere hem entegre üretim tesisinde, hem de mağazada mobilyaların üretiminden müşteriye ulaşımına kadar geçen süreç hakkında detaylı bilgiler aktaran Uzman Proje Sorumlusu Mübeccel Özyurt, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Öğrencilerimize A’dan Z’ye MDF’nin başladığı yer olan fabrikadan, mobilyanın eve teslimine kadar bütün aşamalarını anlattık. Öğrencilerimizin gelecekte çalışacağı programlar ilgili detayları da anlattık. İnşallah ufuklarını biraz açabilmişizdir” ifadelerini kullandı.

Mağaza yöneticisi mimar Nalan Sezgin ise duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Öğrencilerimizi bizim her zaman ileriye yönelik projelerimizde yer alacak kişiler olarak görüyoruz. Onların ileride bize mesleki anlamda değer katacaklarını düşünüyoruz. Dolayısıyla bu sektörde iyi yerlere gelebilmek için mesleklerine dört elle sarılmalarını ve hepsini böyle bir işetmenin bir çalışanı olarak görmeyi arzu ediyoruz” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nden gelen 30'a yakın öğrenci Bodrum Mutfak Mobilya şirketinin uzman kadrolarından aldıkları bilgilerle akademik seviyelerini önemli ölçüde geliştirdiklerini ve mezuniyetlerinden sonra böyle bir şirkette çalışmak istediklerini dile getirerek ziyaretlerini tamamladılar.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30