27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BGB
Nem : 63%
canlı izle
HEDEF BODRUM’U ÜST LİGLERDE TEMSİL ETMEK
Tarih: 03/05/2017
Kaynak: Kent Haber
HEDEF BODRUM’U ÜST LİGLERDE TEMSİL ETMEK
Türkiye Bowling Bocce ve Dart Federasyonu tarafından düzenlenen 2017 yılı 2. Etap müsabakaları 22 Nisan–12 Haziran tarihleri arasında ülke genelinde 12 salonda 220 erkek 80 bayan yarışmacının katılımıyla yapılıyor.

Ligde, Bodrum 10 erkek ve 2 bayan sporcu ile temsil ediliyor. Oasis Bowling salonunda düzenlenen müsabakalar, Federasyon İl temsilcisi Semih Nalbantoğlu ve Federasyon seminerlerini başarıyla tamamlayarak Ulusal Hakem sertifikalarını alan hakemler Emine Kurt, Faruk Başar ve Müjdat Çapraş gözetiminde 8 hafta boyunca yapılıyor.

Pazartesi akşamları yapılacak müsabakalarda sporcular, ülke genelinde dereceye girerek üst liglere yer alabilmek için kıyasıya mücadele edecekler.

Federasyon il temsilcisi Semih Nalbantoğlu yaptığı açıklamada desteklerinden dolayı Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz‘a teşekkür ederek Bodrum’da Bowling sporuna olan ilginin gittikçe arttığını; geçtiğimiz sezon 8 olan sporcu sayısını bu yıl 12 kişi olarak belirlediklerini, 2018 yılında Federasyon tarafından verilecek destekler neticesinde özellikle genç sporcuların katılımıyla bu sayıyı 20 sporcuya çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

2017 yılı 1. Etap müsabakaları sonucunda aldığı başarılı skorlar ile Türkiye 2. Bowling Liginde mücadele etme hakkını kazanan Serhat Polat, hedeflerinin mümkün olduğunca fazla sporcu ile Bodrum’u üst liglerde temsil etmek olduğunu söyledi. Polat, müsabakalar dışında haftanın üç günü toplu olarak antrenman yaptıklarını ve bireysel hedefinin 2018 yılı takviminde Türkiye 1. Bowling liginde mücadele etmek olduğunu ifade etti.

Muhabir: Zeki Özkeskin

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30