28°
Hava Durumu
Hissedilen : 31°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1013 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - KD
Nem : 65%
canlı izle
ANTİK MEZARLAR YOLU DEĞİŞTİRTTİ!
Tarih: 03/05/2017
Kaynak: Kent Haber
ANTİK MEZARLAR YOLU DEĞİŞTİRTTİ!
Bodrum merkezde bulunan ve dört bir yamacında bir çok tarihi yapı ve mezar bulunan Göktepe mevkiinde yapılan lüks villa projesinin yeni yolu açıldı.

Yapımına başlandığı günden bu yana tarih ve doğaseverlerin tepkisini çeken lüks villaların bulunduğu inşaat projesinin yolunda kepçe darbeleriyle çoğu zarar gördükten sonra tarihi kaya mezarları ortaya çıkmış, inşaata giden yolda müze yetkilileri tarafından kurtarma kazıları başlatılmıştı. Geçtiğimiz ay alınan kurul kararı sonrasında yol üzerinde ve inşaatın yan tarafında bulunan alanda gün yüzüne çıkarılan 70 adet çekmece tipi kaya mezarı ile beraber siteye giden yol koruma amaçlı kapatılmıştı. Lüks villaların bulunduğu inşaatın yetkilileri tarafından inşaata yeni bir yol açılmasının talep edilmesinin ardından geçtiğimiz günlerde başlayan yol açma çalışmalarında sona gelinirken, yapılan yol açma çalışmalarında da müze yetkilileri de gerekli kontrollerini yaptılar.

Yapılan yol çalışmasında herhangi bir tarihi yapı veya esere rastlanmazken, tamamlanmak üzere olan lüks villaların satışının da devam ettiği öğrenildi.


Muhabir: Mehmet Can Meral
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30