22°
Hava Durumu
Hissedilen : 22.7°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 9.0 Km/S - Bati
Nem : 65%
canlı izle
BODRUM ÇÖPLÜĞÜ YİNE DUMANA BOĞDU!.
Tarih: 03/05/2017
Kaynak: DHA
BODRUM ÇÖPLÜĞÜ YİNE DUMANA BOĞDU!.
Bodrum Torba Çöplüğü'nde gece başlayan yangın, kenti duman altında bıraktı. Ormana sıçramayan yangın, güçlükle kontrol altına alınabildi.

Bodrum'un Yokuşbaşı Mahallesi'ndeki katı atık vahşi depolama alanında, önceki gece saat 01.00'te, gaz sıkışması nedeniyle patlamalarla yangın başladı. Yangın, etkili olan rüzgarla hızla çevreye yayıldı. Bodrum Belediyesi'ne ait 6 arazöz ve orman ekiplerine ait 2 arazöz çalışma başlattı. Ekiplerin müdahalesiyle Pedasa Dağı'ndaki çam ormanlarının bulunduğu alana sıçramayan yangın, 7 saatte kontrol altına alındı.

Sıklıkla yön değiştiren rüzgar nedeniyle Torba Yokuşbaşı, Kızılağaç, Yalıçiftlik mahalleleri duman altında kaldı. Çöplük alanının yıllardır Bodrum'un kanayan yarası haline geldiğini belirten Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon, "Tarihi doğa güzellikleri mavi yolculuğuyla turizmde dünya markası bir kent yarattık. Ancak ayda en az 4-5 kez çıkan ve artık bulunduğu Pedasa Vadisini de kaldırmayan bu çöplük alanından bir an önce kurtulmamız gerekiyor. Bu nedenle Mumcular Mahallesi'nde başladığımız modern katı atık tesisimizi bir an önce hizmete açmaktan başka çaremiz kalmadı. Aksi halde Bodrum'un tam girişinde bulunan her yangında, ilçeyi günlerce bazen haftalarca duman altında bırakan çöplük yangınları dünya markası kentimize yakışmıyor" dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
AYTAÇ DURUSU
03/05/2017
Yine başladı duman soluma.
Yıllardık katı atık bedeli ödüyorum. Üstüne de zehirli duman soluyorum. Keşke belediye durmadan denize mavi yakışır diye yaptığı etkinliği gökyüzüne de mavi yakışır diye görevlerini yapsa.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30