22°
Hava Durumu
Hissedilen : 22.0°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 4.0 Km/S - Bati
Nem : 60%
canlı izle
ZORLU PARKURDA HEYECAN DORUĞA ÇIKTI
Tarih: 30/04/2017
Kaynak: Kent Haber
ZORLU PARKURDA HEYECAN DORUĞA ÇIKTI
Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Bodrum Yarışı bugün Bodrum’un Mumcular Mahallesi Çamarası mevkiinde yapıldı. Türkiye’nin çeşitli illerinden 138 sporcunun mücadele ettiği yarışta heyecanlı dakikalar yaşandı.

Şampiyona Bodrum Belediyesi'nin destekleri ve Bodrum Motosiklet Kulübü'nün ev sahipliğinde, Mumcular Mahallesi Çamarası Mevkiinde gerçekleştirildi. Büyük bir bölümü çam ağaçları içerisinde yer alan 39 kilometrelik parkurda mücadele eden sporcular zaman zaman zor anlar da yaşadı. Sporcuların zorlu parkurdaki mücadeleleri izleyenlere ise görsel bir şölen sundu. Yarışların yapıldığı bölgeye gelen çok sayıda motosiklet tutkunu motosikletlerin çıkardığı toz topağa aldırış etmeden büyük bir keyifle yarışları izledi.

Yarışlar hakkında basın mensuplarına bilgiler veren yarışın başhakemi Harun Özer, “Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelmiş 138 motorcu arkadaşımız şu an burada ter döküyor. Bodrum’un yeni bir parkuru bu. 3 köyü kapsayan geniş bir parkur. Burada 1. Ayak yarışlarımızı yapıyoruz. 21-22 Mayıs'ta Antalya Kemer’de 2. Ayak yarışları yapılacak” dedi.

Türkiye Enduro Şampiyonası 1.Ayak Bodrum Yarışı’nın jüri üyesi Yaman Olgaç ise yarışların 4 ayrı sınıfta yapıldığını belirterek şunları kaydetti:

“Profesyoneller yani geçen sene derece almış olanlar, amatörler, kadınlar ve veteranlar yarışıyor burada. Burada görülen parkur çok zorlu değil ama adına extreme dediğimiz, zorlu doğa şartları içinde koşulan büyük bir bölüm var. Orada şu ana kadar birkaç motor kaldı, onları kurtarmak zorunda kaldık. O bölüm çok zorlu bir parkur, herkesin keyif aldığını ümit ediyorum. Bodrum Motosiklet Kulübü ile federasyonun bu ortak yarışında sporculara başarılar, seyircilere de iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun düzenlediği yarışlar akşam saatlerinde tamamlandı. Yarışlarda dereceye giren sporculara ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Şampiyonada; E1 kategorisinde ve Türkiye Şampiyonası Genel Klasmanı'nda Sinan Memnun, E2 kategorisinde Rafet Karakuş, E3 kategorisinde Burak Özdemir, EB kategorisinde Yunus Mor, EC kategorisinde Şevki Shepkiev, EG kategorisinde Burak Uysal, EV kategorisinde Sinan Ordu ve EK kategorisinde Burcu Tugayoğlu birinci oldu.

Ödül törenine katılan TMF temsilcileri ve organizasyon komitesi üyeleri, motosiklet şeklinde tasarlanmış ödülleri sahiplerine verdi.


Muhabir: Hamdi Yörür
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30