14°
Hava Durumu
Hissedilen : 14.8°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Bati
Nem : 83%
canlı izle
KONVOY HALİNDE GELİP KAN BAĞIŞLADILAR
Tarih: 30/04/2017
Kaynak: Kent Haber
KONVOY HALİNDE GELİP KAN BAĞIŞLADILAR
Muğla bölgesinde aktif olarak etkinlikler düzenleyen Turkish Classic Car Murat 124 ve Turkish Classıc Car grupları bugün örnek bir davranışa imza attı.

Kızılay ile irtibata geçen hacı murat tutkunları Milas-Bodrum karayolu üzerindeki bir akaryakıt istasyonuna konvoy halinde geldiler. Muğla bölgesinde bulunan onlarca murat 124 tutkunu Kızılay’a kan bağışında bulunarak önemli bir insani ve sosyal sorumluluğu yerine getirerek kamuoyuna güzel bir mesaj verdiler.

"1 Kan 3 Can" sloganıyla hareket eden hacı muratcılar havalı kornaları ve modifiye edilmiş araçlarıyla konvoy halinde kan bağışının alındığı bölgeye geldiler. Aileleri ile birlikte kampanyaya katılan hacı murat tutkunları gerekli kontrollerden sonra kan bağışında bulundular. Etkinlik hakkında konuşan Grup Sorumlusu İbrahim Çelik şunları söyledi:

“Kızılay ile bir görüşme yaptık. Kan bağışlarının bu kış biraz az olduğunu, kan sayılarının düştüğünü söyledi. Bizde bir otomobil grubu olarak dedik ki, bizimde bir faydamız olsun. Üyelerimizle görüştük sağ olsunlar hiç biri bizi kırmadı. Böyle güzel bir etkinlik yapalım dedik. Dedik, 1 kan 3 candır, hayat kurtarmak senin kanında var adıyla adım attık” dedi.

Bu anlamlı davranışa imza atan hacı murat sevdalılarına Kızılay yetkilileri tarafından plaket verildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)