22°
Hava Durumu
Hissedilen : 22.0°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 4.0 Km/S - Bati
Nem : 60%
canlı izle
GLOBAL RUN BODRUM DÖRDÜNCÜ KEZ KOŞULDU...
Tarih: 30/04/2017
Kaynak: Kent Haber-DHA
GLOBAL RUN BODRUM DÖRDÜNCÜ KEZ KOŞULDU...
Global Yatırım Holding tarafından Bodrum Cruise Port ev sahipliğinde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen “Global Run Bodrum 2017” dördüncü kez gerçekleştirildi. Engelliler, Minikler, 5 kilometre ve 10 kilometre olmak üzere dört kategoride gerçekleşen yarışlarda yaklaşık 750 sporcu yarıştı.

Yarışma öncesi müzik eşliğinde koşunun antrenmanını yapan yarışmacılar daha sonra start çizgisine geldi. Startın verilmesinin ardından sporcular birbirileriyle kıyasıya mücadele etti. Paşatarlası, Kumbahçe Sahili ve Cumhuriyet Caddesi’nde koşarak turunu tamamlayan sporcular daha bitiş çizgisine ulaştı. Genç-yaşlı, büyük-küçük hatta hemen hemen her yaştan sporcunun yarıştığı Global Run Bodrum'da bir çiftin de köpekleri ile katıldığı görüldü.

Özel sporcular ve çocuk koşusu da yapılan organizasyonda, bebek arabasındaki çocukları ile koşuya katılan çiftler de oldu. Koşuya katılan görme engellilere yakınları eşlik etti.

Başkan Mehmet Kocadon'un startı ile başlayan yarışlarda kızı Zeynep Kocadon da engellilere destek vermek amacıyla koştu.

Koşuda 5 kilometre genel sıralamada erkeklerde Yahya Tedbirli, kadınlarda Burcu Büyükbezgin birinci oldu. Yaş kategorilerine göre de ödüllerin verildiği 10 kilometre koşusunda genel sıralamada ise erkeklerde Nuri Kömür, kadınlarda Zekiye Çelik birinci oldu.

Elde edilen gelirin Tohum Otizm Vakfı ve Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneğine bağışlanan yarış Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz'ın da katıldığı ödül törenle sona erdi. Bodrum Kaymakamı Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, bu tür etkinliklerin ilçenin sosyal ve sportif hayatına renk kattığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Koşuya katılan 12 engelli sporcu da sahneye çağrılarak ödülleri verildi.

Öte yandan yarışlar bir evlilik teklifine de sahne oldu. Milas’tan gelerek koşuya katılan Olcay Peker, Buket Altıkulaç'a ödül töreni sırasında evlilik teklifinde bulundu ve "evet" yanıtını aldı.

Etkinliğe Bodrum Özel Marmara Koleji Bando takımı ve öğretmenleri de destek verdi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30