23°
Hava Durumu
Hissedilen : 23.1°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1010 hPa
Ruzgar : 10.0 Km/S - Bati
Nem : 63%
canlı izle
PİYANO YARIŞMASI İÇİN KAYITLAR BAŞLADI
Tarih: 21/04/2017
Kaynak: Kent Haber
PİYANO YARIŞMASI İÇİN KAYITLAR BAŞLADI
Bodrum Klasik Müzik Derneği'nin Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali bünyesinde iki yılda bir gerçekleştirdiği 4'üncü Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması, bu yıl 15-19 Ağustos tarihleri arasında Bodrum'un Gümüşlük Mahallesi'nde düzenlenecek.

Ahmed Adnan Saygun'u genç piyanistlerle yakınlaştırmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen 4. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması, bu yıl 15-19 Ağustos tarihleri arasında Bodrum'un Gümüşlük mahallesinde gerçekleşecek. Ahmed Adnan Saygun adına düzenlenen ilk yarışma olma özelliğine sahip olan etkinliğe yurt içinden ve dışından yetenekli gençler davet ediliyor. Sanat danışmanlığını piyanist Gülsin Onay'ın ve sanat yönetmenliğini piyanist Eren Levendoğlu'nun üstlendiği yarışmanın 2 kategoride yapılacağı, 18 yaş üstü yarışmacıların A sınıfında yer alırken, 18 yaş altı gençlerin ise B sınıfında yeteneklerini sergileyeceği belirtildi. Yarışmaya son başvuru tarihinin 30 Mayıs Salı günü olduğunu belirten ünlü piyanist devlet sanatçısı Gülsin Onay "Yarışmamıza genç yeteneklerin ilgisi her geçen yıl daha çok artıyor. Amacımız genç piyanistleri Saygun'un eşsiz dünyasıyla yakınlaştırmak ve Saygun'un müziğini gençlerle yaşatarak gelecek nesillere aktarmak" dedi.

ÖDÜLLER AÇIKLANDI

Yarışma jürisinde ise Fransa'dan Jean-François Heisser; Küba'dan Mauricio Vallina Rusya'dan Ilya Itin, Türkiye'den Gülsin Onay ve İbrahim Yazıcı yer alacak. A sınıfında birincilik ödülüne layık görülen yarışmacı, 5 bin TL ve bir sonraki yılın Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali konser programında yer almaya da hak kazanacak. Yarışmanın A sınıfı ikincisi, 3 bin TL; üçüncüsü ise 2 bin TL ile onurlandırılacak. B sınıfında dereceye girecek olan yarışmacılardan birinciye 3 bin TL para ödülünün yanı sıra 2018 yılı Gümüşlük Festival Akademisi'nden masterclass bursu verilecek. Yarışmanın B sınıfı ikincisi 2 bin TL, üçüncüsü ise 1000 TL ile ödüllendirilecek.

Gülsin Onay, yarışmaya ilgi gösteren gençlerin www.gumuslukfestival.org yarısma adresinden ulaşabileceğini ve başvuru formunu doldurarak [email protected] adresine gönderebileceklerini söyledi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30