22°
Hava Durumu
Hissedilen : 22.2°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - Bati
Nem : 65%
canlı izle
BODRUM'DA TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ
Tarih: 19/04/2017
Kaynak: Kent Haber
BODRUM'DA TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ
15-22 Nisan Turizm Haftası Bodrum'da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Sevinç Gökbel, Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (BOYD) Başkanı Serdar Karcılıoğlu ve İlçe Turizm Danışma Bürosu sorumlusu Başar Erten'in de katıldığı 41'inci Turizm Haftası etkinliklerinde Bodrum'daki oteller meydanda yiyecek içecek standı açtı.

Etkinlikte minik öğrenciler tarafından Hindistan, İspanya, Azerbaycan, Avusturya, Suudi Arabistan, Japonya, Meksika, Yunanistan ve Türkiye'ye özgü halk oyunları gösterisi sunuldu. Etkinliğe katılanlara farklı stantlarda pilav, döner, lokma ve helva ikramı yapıldı. Vatandaşlar bedava dağıtılan yiyecek standları önünde kuyruğa girdi. Etkinlikte halk eğitim kurslarında yapılan el işleri de sergilendi. Kaymakam ve beraberindeki heyet, stantları gezdi, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, "Bodrum'da yaz sezonu başlıyor. Bodrum bir turizm kenti. Turizm için Bodrum'da ne aranıyorsa hepsi var. Artık deniz, kum, güneş, eğlence sektörü dışında turizmi tüm ile yayacak tedbirleri almamız lazım. Mevlana'nın söylediği gibi artık yeni şeyler söylememiz lazım. Yeni açılımlar yapmamız lazım" dedi.

BODER tarafından düzenlenen 'Bodrum'da Turizm' konulu resim yarışmasında ise Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Derin Yarpınar (10) birinci, Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Meltem Eser (14) ikinci, Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Defne Özkoca üçüncü oldu. 5 öğrenciye de mansiyon ödülü verildi. Dereceye giren öğrencilere bilgisayar, mansiyon ödülü olan öğrencilere ise tablet bilgisayar hediye edildi. Yarışmaya katılan öğrencilerin resimleri Bodrum Su Altı Arkeoloji Müzesi Haluk Elbe Sanat Galerisi'nde sergileniyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30