31°
Hava Durumu
Hissedilen : 34°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1013 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - KD
Nem : 53%
canlı izle
IŞIK İHLALİ YÜREKLERİ AĞZA GETİRDİ!
Tarih: 18/04/2017
Kaynak: Kent Haber
IŞIK İHLALİ YÜREKLERİ AĞZA GETİRDİ!
Akşam saatlerinde Ortakent çevreyolunda meydana gelen kaza onlarca insana korku dolu saniyeler yaşatırken, kaza şans eseri ucuz atlatıldı.

Akşam saat 22:30 sularında, içerisinde bulunan 25-30 yolcusuyla Bodrum'dan Turgutreis'e doğru seyretmekte olan Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplu taşıma aracına, Ortakent'te bulunan Tapu Müdürlüğü istikametinden gelen 48 V 3519 plakalı kamyonet yandan çarptı. Belediye otobüsünün kavşakta bulunan trafik ışıklarından geçtiği sırada, kırmızı ışığı ihlal ederek büyük bir gürültüyle yandan çarpan kamyonet, otobüsün kaldırıma çıkmasına neden oldu. Otobüs içerisinde bulunan onlarca kişinin kaza sırasında araç içerisinde savrulduğu, büyük panik ve korku yaşadıkları öğrenildi. Şans eseri birkaç kişinin küçük incinmelerle atlattığı kaza sonrasında bölgedeki trafik akışı yaklaşık yarım saat aksadı.

Kaza sırasında belediye otobüsü içerisinde bulunan kazazedelerden Hasan Özkurt adlı vatandaş o anları şu sözlerle anlattı; "Ben Midtown durağından bindim otobüse. Otobüs Migros'un karşısındaki mezarlık önündeki duraktan yolcu alıp hareket etti. Işıklara geldiği sırada kendisine yeşil yandığı için yoluna devam etti, yandan gelen kamyonetin kırmızı ışıkta geçeceğini tahmin etmedi şoför. Önce bir korna sesi, sonra fren sesi ve ardından çarpma sesini duyduk. Aracın içerisinde 25-30 yolcu vardı. Otobüsün içerisinde savruldu insanlar, herkes çok korktu. Kamyonet şoför mahallinden çarptı otobüse, otobüs şoförü neredeyse sıkışacaktı ama şükür yaralanmadan kurtuldu, çok korktu elleri titriyordu kaza sonrası. Bu bölgede meydan ve refüj aydınlatmasının olmaması burayı çok tehlikeli hale getiriyor. Daha önce de birçok ölümlü kaza meydana geldi. Bu yolun bir an önce aydınlatılması gerekir" dedi.

Kazada belediye otobüsü ve kamyonette maddi hasar meydana gelirken, yolcular bölgeye gelen başka bir araca alınarak Turgutreis'e götürüldü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Barış ÖZALTIN
18/04/2017
Hizmet...
Ana yolda olan ışıklar düzgün ama Ortakentin içerisinden gelen yoldaki ışıklar sürekli kırmızı yanıp sönüyor ve anayoldaki ile karışıyor. Kaç kere kaza atlattım orada. Kısacası anayolda yeşil yanıyor diye kaptırıp gitmeyin dikkat edin.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30