23°
Hava Durumu
Hissedilen : 23.1°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1010 hPa
Ruzgar : 10.0 Km/S - Bati
Nem : 63%
canlı izle
BÜYÜKŞEHİR MUĞLA’DA KIRSAL KALKINMA HAREKETİ BAŞLATTI
Tarih: 12/04/2017
Kaynak: Kent Haber
BÜYÜKŞEHİR MUĞLA’DA KIRSAL KALKINMA HAREKETİ BAŞLATTI
Muğla Büyükşehir Belediyesi turizm ve tarımın tetikleyici güç olduğu bölgemizde, kırsal kalkınmayı güçlendirmek için "Atölye Muğla Bir"i kuruyor. Birlikte kalkınmak için birlikte üretim yaklaşımını benimseyen Atölye Muğla Bir’de, tarımsal çeşitliliği ve katma değeri destekleyen program ve projeler, üreten ve tüketenler ile birlikte geliştirilecek.

Muğla’nın on üç ilçesinin farklılığını çeşitlilik içinde koruma, her ilçenin farklılıkları ve benzerliklerini, bir hedef doğrultusunda ortaklaştırmak için kurulan atölyede sorunlar tespit edilerek çözüm yolları bulunacak. Uygulamalar Muğla Büyükşehir Belediyesi önderliğinde, on üç ilçe belediyesi ile birlikte hayata geçirilecek. Proje kapsamında 13 ilçe için geliştirilen 13 proje ile kırsalda yenilik ve yaratıcılık desteklenecek. Atölye Muğla Bir, bölgede, üreten ve tüketenleri, kişiler ve kurumları bir araya getirerek, araştırma, katılım ve tasarım süreçlerini kurgulayıp, kalkınma projelerini hayata geçirmeyi hedefliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, vatandaşlara Hemşehri Birliği’ne katılarak farklı atölyeleri içerisinde barındıran proje ve hareketin parçası olmaları çağrısında bulunuldu. Proje ile ilgili daha detaylı bilgilere www.muglabir.com internet adresinden ulaşılabiliyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
mehmet sait
12/04/2017
isim
isim bulmada genel bi sikinti var galiba. bodrum tanirim tirina essiz bodrum tiri, mugla tanitim projesine atölye mugla bir adi konmus. ikisi de sacma olmus bence.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30