26°
Hava Durumu
Hissedilen : 27°
Gorus Mesafesi : 20.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 10.9 Km/S - Bati
Nem : 62%
canlı izle
AKYARLARDA AĞAÇ KATLİAMI!
Tarih: 20/03/2017
Kaynak: Kent Haber
AKYARLARDA AĞAÇ KATLİAMI!
Bodrum’un Akyarlar Mahallesi’nde bulunan 55 ağacın, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kesildiği iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre Akyarlar Mahallesi’nde Kemer Mevkii’nde bulunan Mavi Tur Sitesi yakınındaki bir arazide aralarında çam ve zeytin ağaçlarının da bulunduğu 55 ağaç, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce gece saatlerinde kesildi. Kesilen 25 yıllık ağaçların yakınındaki Mavi Tur Sitesi sakinleri ise sabah gördükleri manzara karşısında şoke oldular. Duruma tepkisini dile getiren çevre sakini Semahat Gökalp, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bizim ağaçlarımıza birileri dadandı ve 55 ağacımız kestiler. Bu gece yine kestiler. Gece gelip kesiyorlar gidiyorlar. Biz hiçbir şey yapamıyoruz. Bütün ağaçlar yerlerde. Muhtemelen manzarayı kapattıkları gerekçesiyle kesiliyor. Bu ağaçlar fıstık çamı, zeytin gibi kıymetli ağaçlar. Biz site sakinleri olarak gerekli şikayetlerimizi yaptık, tutanak tutup gittiler. Ağaçlar bizim sınırlarımız içinde değil, belediyeye ait. Fakat biz belediye ile birlikte yıllarca o ağaçlara baktık. Belediyeden ekipler dün ağaçlara bakım yapmaya geldiler ama ortada ağaç kalmadı. Durumu onlara izah ettik, ilgileneceğiz dediler. Bekliyoruz” dedi.

Site sakinlerinin konu hakkındaki şikayetlerini gerekli mercilere bildirdiği öğrenildi.


Muhabir: Hamdi Yörür
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30