26°
Hava Durumu
Hissedilen : 27°
Gorus Mesafesi : 20.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 10.0 Km/S - Bati
Nem : 63%
canlı izle
KARTANELERİ BÜYÜKLERİNİ UNUTMADI
Tarih: 20/03/2017
Kaynak: Kent Haber
KARTANELERİ BÜYÜKLERİNİ UNUTMADI
Özel Bodrum Kartanesi Anaokulu’nda 18–24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte aile büyükleriyle bir araya gelen kartaneleri, oynadıklar yöresel oyunlarla tam not aldı.

Bitez Mahallesi’nde hizmet veren Özel Bodrum Kartanesi’nde “Süper Büyükanneler ve Büyükbabalar Günü” düzenlendi. Okulun 6 yaş grubu öğrencileri bu anlamlı günde aile büyükleriyle biraraya gelerek büyükannelerinin ve büyükbabalarının çocukluk dönemleri ile ilgili sohbet ettiler. Aile büyüklerinin çocukluğunda oynadıkları oyunları onların ağzından dinleyen miniklerin Ege’den Karadeniz’e, Kafkaslar'dan Güneydoğu Anadolu’ya kadar sundukları yöresel oyunlar büyük alkış aldı.

“Süper Büyükanneler ve Büyükbabalar Günü” hakkında Kent Haber’in sorularını yanıtlayan Özel Bodrum Kartanesi Anaokulu Müdürü Özlem Akdoğan şunları söyledi:

“Yaşlılar Haftası nedeniyle anasınıfı öğrencilerimizin büyükanne ve büyükbabalarını okulumuza davet ettik bugün. Küçük bir gösteri hazırladık, birlikte ikindi kahvaltısı yapacağız. Birlikte güzel vakit geçirmek istiyoruz. Büyükanne ve büyükbabalarımız kendi zamanlarındaki oyunları, nasıl çocukluk geçirdiklerini anlatacaklar. Bizim çocuklarımız şu anda neler yaptıklarını anlatacaklar. Böyle bir paylaşımda bulunacağız.”

Kendi çizdikleri resimleri ve kağıttan yaptıkları çiçekleri büyükanne ve büyükbabalarına hediye eden minik öğrenciler, ardından hep bir ağızdan İzmir Marşı'nı söylediler.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30