26°
Hava Durumu
Hissedilen : 27°
Gorus Mesafesi : 20.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 10.0 Km/S - Bati
Nem : 63%
canlı izle
BEŞİKTAŞ'IN 114’ÜNCÜ YILINI KUTLADILAR
Tarih: 20/03/2017
Kaynak: Kent Haber
BEŞİKTAŞ'IN 114’ÜNCÜ YILINI KUTLADILAR
Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün (BJK) 114'üncü kuruluş yıldönümü ve Bodrum Beşiktaşlılar Derneği’nin 14’üncü kuruluş yıldönümü düzenlenen gecede kutlandı. Bodrum Azka otelde biraraya gelen Bodrum Beşiktaşlılar Kulübü üyeleri, 19.03 günü saat 19:03'te iki coşkuyu birarada kutladılar.

Gol sesi gelmeyen Beşiktaş-Antalyaspor karşılaşmasının projeksiyonla izlendiği geceye, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, BJK'nin eski yöneticilerinden Fahrettin Curoğlu, Metin Keçeli, davetliler ve taraftarlar katıldı. Galatasaraylı kaymakam Bekir Yılmaz ile Fenerbahçeli olan Başkan Mehmet Kocadon gecede siyah-beyazlı atkı takarak Beşiktaşlıların sevincine ortak oldular.

Bodrum Kartalları Jimnastik Kulübü gençler de siyah-beyaz renkli kıyafetleri ile bir gösteri yaptılar. Gecede BJK futbol takımı oyuncularının imzaladığı 3 formanın 2’si çekiliş, bir tanesi açık arttırma ile satıldı.

Bodrum Beşiktaşlılar Kulüp Başkanı Uğur Özçayır gecede yaptığı konuşmada BJK’nın 100'üncü kuruluş yılında kurulan yüzüncü dernek olduklarını, bu onuru ve gururu taşıdıklarını söyledi. Özçayır, “Ulu önder Atatürkümüzün açmış olduğu yolda ilerlemeyi her zaman kendimize görev bildik. Amacımız büyüklerimizden devraldığımız Bodrum Beşiktaşlılar Derneği bayrağını daha da yükseğe çıkarmaktır” diyerek kulübün kuruluşunun 114’üncü yılını kutladı.

Taraftarların Beşiktaş marşları söyleyip coştuğu gecede bir konuşma yapan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, oğlunun ve kendinin Galatasaraylı, eşinin ve kızının ise Beşiktaş taraftarı olduğunu belirterek esprili bir yaklaşımla "Bizim kale içeriden fethediliyor" dedi. Sporda sevgi, dostluk ve kardeşliğin önemini ifade eden Kaymakam Yılmaz "Hele de geçtiğimiz bu zor süreçte, Beşiktaşlı olsun, Galatasaraylı olsun, Fenerli olsun, Türk olsun, Kürt olsun, Çerkez olsun, alevi olsun, sünni olsun bunlar bizim zenginliklerimiz. Bunun kıymetini iyi bilmemiz lazım. Birlik beraberliğe ihtiyacımız var" diye konuştu.

Beşiktaşlıların sevincini paylaşmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Yılmaz, 0-0 sona eren Beşiktaş-Antalyaspor maçından da söz ederek "Biraz önce üzüldünüz biliyorum. Maç 0-0 bitti ama artık bu iş bitti. Beşiktaş bu sene şampiyon. İçiniz ferah olsun. Oynadığı futbolla da gönüllerin şampiyonu zaten" ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30