26°
Hava Durumu
Hissedilen : 27°
Gorus Mesafesi : 20.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 10.9 Km/S - Bati
Nem : 62%
canlı izle
KİTE SÖRFÇÜLERDEN ŞOV
Tarih: 19/03/2017
Kaynak: DHA
KİTE SÖRFÇÜLERDEN ŞOV
Akyarlar Mahallesi açıklarında havada kite sörf (Uçurtma sörfü) yapan sporcular, görsel şovları ile izleyenleri hayran bıraktı.

Ali Hoca Burnu açıklarında saatdeki hızı 60 kilometreyi bulan rüzgarda denize açılan kate sörfçüler, zaman zaman 18 mile kadar çıkan hız yaptı. Aşırı rüzgar ve dalga nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşayan sporcular, dalgaların arasında sürüklendi. Usta sörfçüler, yine de toparlanmayı bilip yeniden kaldıkları yerden mücadeleye devam etti. Bodrum-Akyarlar Karayolu'ndan geçenler, durup sörf yapanları ilgiyle izledi, bazıları ise sörfçülerle selfi fotoğrafı çekti. İstanbul'dan arkadaşları ile hafta sonunda kite sörf yapmak için Bodrum'a geldiklerini belirten 34 yaşındaki Bankacı Alim Sert, "Türkiye'de son on yılda büyük bir hızla yayılan uçurtma sörfü adrenalin sevenlerin tutkusu haline geldi. Bodrum'un bu bölgesi bu spor için ideal, hava bugün biraz sert olsa da yaklaşık 4 saat sörf yaparak büyük keyif aldık" dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30