24°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BKB
Nem : 70%
canlı izle
ORMAN HAFTASI KAPSAMINDA BODRUM’DA BİR DİZİ ETKİNLİK VAR
Tarih: 19/03/2017
Kaynak: Kent Haber
ORMAN HAFTASI KAPSAMINDA BODRUM’DA BİR DİZİ ETKİNLİK VAR
21–26 Mart Ormancılık Günü ve Orman Haftası kapsamında Bodrum’da çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Hafta kapsamında ilk etkinlik 21 Mart Salı günü öğleden sonra Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Bodrum Orman İşletme Şefliği tarafından Belediye Meydanı’nda vatandaşlara fidan dağıtımı yapılacak. Yaklaşık 5 bin fıstık çamı, harnup, hünnap ve çeşitli fidanlar Bodrumlulara ücretsiz verilecek.

22 Mart Çarşamba Günü Torba Kavşağı’nda geçtiğimiz 28 Temmuz günü çıkan yangında yanan ve geçtiğimiz günlerde büyük bir kısmı ağaçlandırılan alanda Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Bodrum Belediyesi ve TEMA Vakfı Bodrum gönüllülerinin destekleriyle fidan dikim etkinliği gerçekleştirilecek. Etkinlikler kapsamında ayrıca 23 ve 24 Mart tarihlerinde Bodrum’da faaliyet gösteren okullarda TEMA Vakfı Bodrum gönüllülerince vereceği eğitimler verilecek.

Konu hakkında Kent Haber’e konuşan TEMA Vakfı gönüllüleri Bodrum sorumlusu Haluk Ortaç, 21–26 Mart Ormancılık Günü ve Orman Haftası kapsamında Bodrum’da çeşitli etkinlikler gerçekleştirileceğini belirterek “Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Bodrum Belediyesi ve TEMA öncülüğünde bu faaliyetleri gerçekleştireceğiz. Biz de TEMA olarak okullarda orman nedir, nasıl oluşur, ormanların faydaları, erozyonla mücadelede ormanların önemi, küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadelede orman ve su varlığının etkileri konularında söyleşiler gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30