22°
Hava Durumu
Hissedilen : 22.2°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Bati
Nem : 50%
canlı izle
BODRUM BASKET ZOR DA OLSA KAZANDI
Tarih: 19/03/2017
Kaynak: Kent Haber
BODRUM BASKET ZOR DA OLSA KAZANDI
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 31. Hafta maçında Kırçiçeği Bodrum Basket, evinde Kastamonu Basketbol karşılaştı. Son anları büyük heyecana sahne olan maçı temsilcimiz 69 – 63 kazanmasını bildi. Maç sonunda hakem kararlarından iki ekip de memnun değildi.

Gümbet Binnaz Karakaya Spor Salonunda 16.00’da başlayan müsabakanın ilk çeyreği 25–15, 2. Çeyreği ise 41–34 Bodrum Basket’in üstünlüğü ile geçildi.

3. Çeyreği de 60–48 önde bitiren Kırçiçekleri maçın son çeyreği’nde üst üste ataklardan boş dönünce bir ara 18 sayıya kadar çıkan fark son 2 dakikada 2 sayıya kadar düştü. Son iki dakikada vites yükselten temsilcimiz maçı 69–63 kazandı. Maçın en skorer oyuncusu Bodrum Basket’e 20 sayı kazandıran Shay Selby oldu.

Maç sonunda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kastamonu Basketbol’un antrenörü Cem Oran, müsabakanın hakemine serzenişte bulunarak şunları söyledi:

“Çok fazla söylenecek bir şey yok. Hakem hakkında da fazla yorum yapmak istemem ama bir standart olması lazım. Oraya çalınan düdük karşı tarafa da çalınırsa kimse bir sıkıntı yaşamaz. Takımlar maçları kendileri kaybeder, kendileri kazanırlar. Bu kadar basit ama emek harcanıyor. Doğru şeyler olursa hepimiz için daha iyi olur. Rakibimizi tebrik ediyorum. Bundan sonraki maçlarda da başarılar diliyorum. Güzel bir oyun oynadılar. Biz de bundan sonraki maçlarımıza bakacağız” dedi.

Kırçiçeği Bodrum Basket’in antrenörü Derya Özyer ise, maçla ilgili şunları söyledi:

“Rakibimizi gösterdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Galip geldiğimiz için mutluyuz, oyuncularımı da tebrik ederim ama konsantre olmakta zorlandığımız bir maçtı, böyle geçeceğine bilmemize rağmen. Çünkü rakibimiz sert, açıkçası güzel galibiyetler de aldılar. Bunun farkındaydık ama 18 sayıya çıkardığımız farkı maalesef erittik ama kazanmasını bildik” dedi.

Basın mensuplarının hakemin yönetimi ile ilgili soruya da yanıt veren Özyer şunları söyledi:

“Şimdi oralara girdiğiniz zaman biz de memnun değiliz çalınan düdüklerden. Konuşmayayım diyorum ama madem sordunuz konuşayım. Ben de memnun değilim, tecrübesiz olduklarını düşünüyorum artık. Öyle düşünmek istiyorum. Maçın genelinde düdüklerin hiç eşit çalınmadığını düşünüyorum. Bizim aleyhimize daha fazla çıktı bence farkın erimesinde bunun da etkili olduğunu düşüyorum. İki takım da eğer düdüklerden memnun değilse bunda bir iş var demektir.”

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30