24°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BKB
Nem : 70%
canlı izle
BAKANLA SELFİE YARIŞI PLATFORMU ÇÖKERTTİ!
Tarih: 16/03/2017
Kaynak: DHA
BAKANLA SELFİE YARIŞI PLATFORMU ÇÖKERTTİ!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Muğla'daki programı kapsamında Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası'nı ziyaret etti. 30 dakika kadar süren konuşmasında Müezzinoğlu'nu, yaklaşık 300 kişi dinledi. Bakan Müezzinoğlu'na konuşmasını bitirdikten sonra, oda başkanları tarafından el dokuması Milas halısı hediye edildi. Hediyeyi alan Bakan Müezzinoğlu, programı izleyenlerin hatıra fotoğrafı çektirme isteğini kırmadı.

Kürsünün bulunduğu platform üzerinde partililerle selfie yaparken bir kaza yaşandı. Bakan Müezzinoğlu ve vatandaşların bulunduğu platformun zemini, ağırlığa dayanamayarak gürültüyle kırılarak çöktü. Müezzinoğlu'nun bir ayağı çöken platformun içine girerken, bakanı partililer kollarından tutarak düşmekten son anda kurtardı. Bakan Müezzinoğlu, bu durumu tebessümle karşılayıp, "Olur böyle şeyler" dedi.

ZİYARETLER KILIÇ BALIKÇILIK TESİSLERİNDEN BAŞLADI

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bir dizi ziyaret kapsamında Muğla'ya geldi.

Havayoluyla Milas-Bodrum Havalimanı'na gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Muğla Valisi Amir Çiçek, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Milas Kaymakamı Eren Arslan, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Milas İlçe Başkanı Levent Akyer ve Bodrum İlçe Başkanı Macit Gündoğdu tarafından karşılandı. Bakan Müezzinoğlu daha sonra karayoluyla, Kemikler Mahallesi'ndeki Kılıç Balık Fabrikası'nı ziyaret etti. Kılıç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ersin Kılıç Kızıltan, Müezzinoğlu'na fabrikayı gezdirdi. İşçilerle sohbet eden Müezzinoğlu ardından Kızıltan'dan şirketin faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı.

55 ülkeye balık ihraç ettiklerini ve 2 bin kişiye iş olanağı sağladıklarını belirten Kızıltan, "Sektörümüzde 7 kez Türkiye rekorunu elde etmenin gururunu yaşıyoruz. Yöremizde ve ülkemizde her geçen gün şirketimizi büyütmenin, ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmek için yoğun çaba sarf etmeye çalışıyoruz. Farklı ülkelerde yatırım yapmak için de yeni projeler hazırlıyoruz" dedi.

Kızıltan'ın ardından kürsüye gelen Bakan Müezzinoğlu, "Bugün Dominik Cumhuriyeti'nde yeni yatırımlar yapmak için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Ankara'da olan Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, bu şirketi kurduğu için ve bugünlere getirdiği için teşekkür ediyorum ve kutluyorum. Ülkemiz işadamının örnek girişim mücadelesine en iyi örnektir. AK Parti kurulduğundan bugüne, bu millete güvenen ve inanan insanların asla kaybetmediğine tanık olduk. Göreve geldiğimizde bu ülkenin ihracatını 36 milyardan 156 milyar dolarlara getirmeyi başardık. Bu rakamı çok daha yukarılara çekmek için her türlü insan ve ekonomik potansiyelimiz mevcut. Yeter ki bir olalım, birlikte olalım, birlikte hareket edelim. Şu anda yaklaşık 6.5 milyon genç insanımız var. Böyle bir potansiyel hiçbir ülkede yok bu potansiyeli çok iyi değerlendirmemiz lazım. Burada gördüğümüz gibi yaklaşık 2 bin kişiye iş sağlayan Kılıç Holding, aynı zamanda çipura üretiminde dünya lideri durumunda. Bunu da kutlamak gerek. Ayrıca çipura ve levrek en sağlıklı besinlerin başında geliyor" dedi.

İŞÇİNİN STANDARDI YÜKSELDİ

Geçmişle günümüzü kıyaslayan Bakan Müezzinoğlu, "Eskiden bir işveren 1000 dolara 6.5 işçi çalıştırırken, bugün bu oran sadece 2 olmuştur. Yani 1000 dolara 2 işçi çalıştırabilmektedir. Yani işçimizin standartlarını yükseltmiş durumdayız. İşçimizin standartlarının yükselmesi, üretim kalitesinin artması demektir. Buradan daha güçlü ve istikrarlı bir ülke olmamızı sağlar" dedi.

Müezzinoğlu daha sonda Milas Esnaf Odaları Temsilci ve üyeleri ile toplantı yapmak üzere Milas İlçesi'ne hareket etti.


Muhabirler: Yaşar ANTER- Oktay ÇAYIRLI


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
mehmet sait
16/03/2017
platform
platform icin üzücü bir durum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30