24°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BKB
Nem : 70%
canlı izle
ÇOCUKLAR TİYATRO KEYFİ YAŞADI
Tarih: 12/03/2017
Kaynak: Kent Haber
ÇOCUKLAR TİYATRO KEYFİ YAŞADI
Çocukların özgüven kazanmaları ve yeteneklerini keşfedebilmeleri için hazırlanan “Turunç'un Bahçesi” isimli kuklalı müzikli çocuk tiyatrosu Bodrum’da sahnelendi.

Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde Tükenen Biletler Organizasyon tarafından Sevgili Bodrum Platformu ve Muzipo Kids destekleriyle 3 seans olarak sahnelenen tiyatroyu çok sayıda çocuk velileri ile birlikte izledi.

Her çocuğun eşsiz birer yetenek olduğunun anlatıldığı ve dostluk, dürüstlük, hayal kurma temaları işlendiği oyunu izleyen 3 – 11 yaş arası çocuklar keyifli vakit geçirdi.

Etkinlikte Kent Haber’in sorularını yanıtlayan Tükenen Biletler Organizasyon ve Prodüksiyon Şirketi Ortaklarından Emrah Sefa, hedeflerinin Bodrum’a hem çocuklar hem de yetişkinler için nitelikli tiyatrolar getirmek olduğundan bahsederek şunları söyledi:

“Çocukların özgüvenleri geliştiren bir kukla oyunu olan bu oyunumuz, çocukların özgüven kazanmaları, yeteneklerini keşfedebilmeleri ve üretmelerini desteklemek için tasarlandı. Günümüzde çok sık rastlanan can sıkıntısını sorununu oyun oynamaya, üretime dönüştürmenin yollarını gösterirken, çocukların kendi potansiyeline merak duymaya teşvik ediyor. Oyunu izleyen 3 – 11 yaş arası çocuklarımız var. Bu oyun psikologlara danışılarak yapılmış bir oyun.”

Turunçun Bahçesi isimli kuklalı müzikli çocuk tiyatrosu yaklaşık 1 saat sürdü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30