24°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BKB
Nem : 70%
canlı izle
İKİ GÜNLÜK YAĞMURUN ARDINDAN SU BASKINLARI!
Tarih: 09/03/2017
Kaynak: Kent Haber
İKİ GÜNLÜK YAĞMURUN ARDINDAN SU BASKINLARI!
Bodrum’da iki gündür etkili olan sağanak yağmur bugün birçok bölgede taşkın ve su baskınlarına neden oldu. Taşkınlar nedeniyle ev ve işyerlerini su bastı, bazı araçlar ise yağmur sularına kapılarak sürüklendi.

Önceki gün fırtınanın etkili olduğu Bodrum’da bugün de yağmur nedeniyle günlük hayat olumsuz yönde etkilendi. Gece saatlerinde başlayan ve giderek şiddetini arttıran yağmur, özellikle Turgutreis başta olmak üzere, Bitez, Yalıkavak ve Konacık Mahallelerinde hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Turgutreis Mahallesinde taşan dere yatağı nedeniyle caddeler ve ara sokaklara dolan yağmur suları nedeniyle bazı ev ve işyerleri sular altında kaldı. Evlerini su basan kimi vatandaşlar tüm aramalarına rağmen yardım edecek belediye ekiplerine ulaşamadıklarını söyleyerek duruma isyan etti. Evini su basan Ramazan Murat Tarakçı, yaşadıklarına isyan ederek şunları söyledi:

“Şu halimize bakın. Her taraf rezil durumda. Hiçbir şey yaptıkları yok. Sabahtan beri ben evin içinde su temizliyorum. Su basmasın diye evin etrafına barikat yaptım. 73 yaşındaki annem evin içinde mahsur kaldı” dedi.

Turgutreis Mahallesinde yaşayan başka bir vatandaş ise “Evdeydim, içeride yatıyordum ben sabah geç yattım ben bugün uyku uyuyamadım. Komşularım kaldırdılar ve halimiz bu, bu vaziyetteyiz” dedi.

Su taşkınından zarar gören vatandaşlara, MUSKİ ve İtfaiye ekipleri yardım etti. Bitez Mahallesi’nde sele kapılan bir otomobil ise ekiplerin çalışması sonucu güçlükle kurtarıldı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ise yaşananlar karşısında şaşkındı.

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre son 24 saatte, ilçede metrekareye 70 kilogram yağış düştüğü bildirildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
zahide
10/03/2017
sözde yardım
turgutreıste yağan asırı yağmurdan sonra alo 153 aradım telefondaki bayan bana itfaıyeyı aramamı soyluyor boyle sacmalıkmı olur zabıta nasıl yardımcı olmaz evın ıcındekı suyu boşaltmak ıcın buyuk sehırımı aramalıyım yazıklar olsun

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30