24°
Hava Durumu
Hissedilen : 26°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1011 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BKB
Nem : 70%
canlı izle
9 ÜRETİCİ, PAZARI DEVAM ETTİREBİLMEK İÇİN DERNEK KURUYOR
Tarih: 09/03/2017
Kaynak: Kent Haber
9 ÜRETİCİ, PAZARI DEVAM ETTİREBİLMEK İÇİN DERNEK KURUYOR
Bodrum Tohum Derneği tarafından Bodrum Pazar Yerinde her Çarşamba günü kurulan üretici pazarındaki ayrılık, pazarın kapanmasına neden oldu.

Bodrum Tohum Derneğinin aldığı kararlar nedeniyle birkaç ay önce dernekten ayrılan bazı üreticiler pazarın kapanma kararıyla büyük bir şok yaşarken, Bodrum Tohum Derneği’ne üye üreticiler ise bundan sonra Cevat Şakir İş Merkezi’nde standlarını açacak. Pazara gelen birçok müşteri hem dernek üyelerinden hem de diğer üreticilerden alışveriş yaparken, Bodrum Tohum Derneği’nin aldığı bu karara tepki gösterdiler.

Bazı vatandaşlar dernekten ayrılan üreticilere destek olarak, dernek dışında kalan üreticilerin Çarşamba günü aynı yerde satışlarına devam etmesini istiyor. Kurulan üretici pazarı iznini Bodrum Belediyesi’nden Bodrum Tohum Derneğinin alması nedeniyle, dernek dışında kalan üreticilere Perşembe ve Cuma günü yer vereceği öğrenilirken, hem üreticiler, hem de vatandaşlar üretici pazarının aynı yerde aynı gün devam etmesini istiyor. Pazara gelen vatandaşlar üreticilere destek olurken, üreticiler Çarşamba günü kurdukları pazarı devam ettirebilmek için dernek kurma kararı aldı. 9 Üreticiye aralarında emekli profesör, hukukçu, turizmci, gazeteci, öğretmen, yazarların bulunduğu bir grup vatandaş dernek kurma sürecinde yardımcı olurken, üreticilerin dernek çalışmalarına başladığı öğrenildi.

Üretici Pazarına her hafta gelerek evinin alışverişini yapan bir vatandaş ise önceki gün geldiği üretici pazarında kadın esnaflara sürpriz yaptı. Üzerinde “Bodrum Üretici Pazarı Dostları Derneği” başlıklı bir yazı bulunan bez çantada “Üretici kadınların, 8 Mart Emekçi Kadınlar Gününde kurduğu, yalansız, dolansız, alınteri ile üretilmiş, leziz, sağlıklı, özgün ürünler ile, halhatır sormanın, birlikte dertlenmenin, birlikte sevinmenin, dostların dostane gerçek imecesinin, gerçek olduğu bir gerçek Agora’dır, Halikarnassos Agora” yazıyordu.

Her hafta gelen müşterilerinin kendilerine böyle güzel destekler verdiğini gören üreticiler ise müşterilerine teşekkür ederken, aynı yerde aynı gün pazarı kurmaya devam etmek için ellerinden gelen bütün çalışmayı yapacaklarını söylediler.


Muhabir: Mehmet Can MERAL
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Vatandaş
09/03/2017
Kedi uzananadığı ciğere mundar dermiş
GDOcular hibritçiler dernek kurmuş. Bir de ağlıyorlar. Hahahaha

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30