21°
Hava Durumu
Hissedilen : 21.1°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Bati
Nem : 54%
canlı izle
TOSUN BAŞKAN ŞEHİTLER İÇİN ZİRVE YAPACAK
Tarih: 12/01/2017
Kaynak: DHA
TOSUN BAŞKAN ŞEHİTLER İÇİN ZİRVE YAPACAK
Büyükşehir yasası ila kapatılan beldelerinden olan Bodrum'a bağlı Konacık'ta 2 dönem belediye başkanlığı ve ardından MHP Bodrum İlçe Başkanlığı yapan Mehmet Tosun, şehitler anısına, Erciyes'e tırmanmak için hazırlıklara başladı.

Muğla'nın büyükşehir statüsüne kavuşmasından önce Bodrum'a bağlı beldelerden Konacık'ta 2 dönem belediye başkanlığı yapan harita mühendisi 47 yaşındaki Mehmet Tosun, darbe girişiminden sonra 30 Ağustos'ta, 3 bin 937 rakımlı Kaçkarlar Dağı'nda zirve yaptı. Yanında götürdüğü Türk bayrağı ve MHP bayrağını zirveye diken Tosun, rehberiyle birlikte burada yaklaşık 2 saat kaldıktan sonra döndü. Tosun, şöyle dedi:

"Belediye başkanlığımın ardından meslekten gelen alışkanlık nedeniyle tırmanış yapmaya başladım. Önce Kaçkarlar'a tırmandım. Yanımızda getirdiğimiz büyük Türk bayrağıyla zirvedeki bayrağı yeniledik. Yanına bir de '3 hilal' ekledik. Bu zirve tırmanışını, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi karşısında, kahramanca mücadele ederek şehit düşen, sivil vatandaşlarımızın, askerlerimizin ve polislerimizin anısına gerçekleştirdim. Şimdi de hazırlığımı, 3 bin 916 rakımlı Erciyes'in zirvesine vatanımızı korumak için şehit olan polis ve askerlerimiz anısına gerçekleştireceğim. Ardından daha yüksek zirveler yapmayı planlıyorum" dedi.


Muhabir: Yaşar ANTER
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30