22°
Hava Durumu
Hissedilen : 22.2°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Bati
Nem : 50%
canlı izle
SIK SIK KAZA YAŞANAN VİRAJDA ÖNLEM ALINMASINI İSTİYORLAR!
Tarih: 11/01/2017
Kaynak: Kent Haber
SIK SIK KAZA YAŞANAN VİRAJDA ÖNLEM ALINMASINI İSTİYORLAR!
Bodrum Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar, sık sık kazaların yaşandığı Severcan Caddesi üzerinde önlem alınmasını istiyor.

Severcan Caddesi ile Hacamatlar sokağın kesiştiği noktadaki keskin virajda sık sık trafik kazalarının yaşandığını ve park halindeki araçlarının kazalar neticesinde hasar gördüğünü ifade eden mahalleli daha kötü bir sonucun yaşanmaması için bahse konu virajda kalıcı bir düzenleme yapılmasını ve önlem alınmasını istiyor.

Bölgede yaşamını sürdüren Halil Ulutaş adlı vatandaş viraja araçların çok hızlı girdiğini ve bunun da kazaya neden olduğunu anlatarak şunları söyledi:

“Burası keskin viraj, tabi kestiremiyorlar burada keskin viraj olduğunu. Kazalar sonucunda bizim park halindeki araçlarımıza çarpıyorlar ya da kaldırıma çıkıyorlar, ağaçlara çarpıyorlar. Devamlı risk altındayız. Malımız da canımız da tehlikede. Belediyeye başvurduk, Büyükşehir’e başvurduk ama hiçbir şekilde olumlu cevap gelmedi. Virajın hem altına hem de üstüne kasis konulabilirse sürücüler yavaşlamak zorunda kalır, biz de burada tehlike altında yaşamaktan kurtuluruz. Komşunun çocukları var, kapıdan dışarı çıkmasına izin vermiyorlar korktukları için” dedi.

Başka bir mahalle sakini Kemal Bilgin ise yaz aylarında yaşanan bir kazada arabasının ağır hasar aldığını anlatarak “Kaza 30 Temmuz’da oldu benim arabam 5 Eylül’de tamirden çıktı. İki kapı parçalandı. Arka ve ön tamponlar hasar gördü. Ama önemli olan cana bir şey olmasın. Şimdiye kadar olmadı ama olmadan önce tedbirin alınması lazım” dedi.

Korkudan torunlarını sokağa bırakmadıklarını söyleyen Hüseyin Akan adlı mahalleli ise tüm başvurularına rağmen sonuç alamadıkları soruna yönelik tepkisini “Burada arabalar çok hızlı gidiyor, özellikle yukarıdan gelen viraja çok hızlı giriyor. Yola kasis yapılması lazım. Biz defalarca dile getirdik ama ne hikmetse dikkate alınmadı. Benim torunum var, dışarı çıkartamıyoruz çocuğu” sözleriyle dile getirdi.

Ceyda Özenler adlı başka bir vatandaş ise “Daracık yollarda kasis çok ama şu koca yolda bir tane kasis yok. Kaç kere söyledik ama yapılmadı. Bir çözüm bulunsun artık buna” ifadelerini kullandı.

Öte yandan söz konusu noktada en son kaza geçtiğimiz 30 Aralık gecesi meydana gelmiş, iki otomobilin çarpıştığı kaza maddi hasarla atlatılmıştı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
HALiL ULUTAޞ
12/01/2017
teşekkürler KENTTV
Duyarlılığından ötürü KENT tv ye teşekkür ederiz. inşallah Büyükşehri belediyesi bu haber görür de artık gerek olmadığına karar verildi yazısını iptal ederek buraya gereken kasisi yapar. Eğer birgün burda birisi yaralanır veya hayatını kaybederse bunun suçlusu Büyükşehir Belediyesidir bundan sonra.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30