23°
Hava Durumu
Hissedilen : 23.1°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1010 hPa
Ruzgar : 10.0 Km/S - Bati
Nem : 63%
canlı izle
YAPILAN ÇAĞRILARA BODRUMLULAR DA DUYARSIZ KALMADI
Tarih: 08/01/2017
Kaynak: Kent Haber
YAPILAN ÇAĞRILARA BODRUMLULAR DA DUYARSIZ KALMADI
Bodrum’da gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına ilgi yoğun oldu. Bodrumlular Marmaris Kızılay Kan Bağışı Merkezi’ne çok sayıda ünite kan verdi.

Kızılay'ın kan stoklarının azaldığının açıklanmasının ardından yapılan çağrılara Bodrumlular da duyarsız kalmadı. Kızılay Kan Bağışı Merkezi’nin bugün öğle saatlerinden itibaren Oasis’te gerçekleştirdiği kan alımına ilgi yoğun oldu.

Kan bağışı yapan Abdullah Kahraman isimli vatandaş her sene kan bağışı yaptığını anlatarak “ülkemizde kan ihtiyacı olduğu için ben de bu ülkenin bir vatandaşı olarak kan vermek istedim. Herkesi de kan bağışına davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kan bağışı yapan başka bir vatandaş Ali Gündoğdu da ilk defa kan bağışı yaptığını anlatarak bundan sonra sağlık durumunun elvermesi halinde düzenli olarak kan vereceğini aktardı.

Öte yandan Kızılay'ın kan stoklarının azaldığının açıklanmasının ardından ülke genelinde de rekor sayıda kan bağışı yapıldı. Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "148 yıllık Kızılay tarihinin en yüksek kan bağışını aldık. Bir günde 13 bin 241 ünite kan bağışı yapıldı. Kırmızı alarmı kaldırdık. Ancak 23 bin ünite olan kan stokunun 40 bine çıkmasını istiyoruz. Kendimizi güvende hissettiğimiz, Türkiye'deki bütün diğer afet senaryolarına hazırlıklı olduğumuz sayı 40 bin ünitedir. Bu 40 bin üniteye ulaşmak için bu duyarlılığın mart ayına kadar devam etmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30