33°
Hava Durumu
Hissedilen : 36°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1013 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - GGD
Nem : 46%
canlı izle
BkMM'NİN GÜNDEMİ TERÖR VE GÜVENLİKTİ
Tarih: 07/01/2017
Kaynak: Kent Haber
BkMM'NİN GÜNDEMİ TERÖR VE GÜVENLİKTİ
Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un girişimcisi olduğu Bodrum Küçük Millet Meclisi ocak ayı toplantısına katılan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Terör ve Güvenlik konularında açıklamalarda bulundu.

Ak Parti İlçe Başkanı Macit Gündoğdu ve CHP İlçe Başkanı Recai Seymen’in de katıldığı toplantıda Sivil Toplum Örgütü ve meslek odası temsilcileri, siyasi parti yöneticileri ve ilgi duyan yurttaşlar gündeme ilişkin farklı görüşlerini açıkladılar.

Toplantının başında bir açıklama yapan Ayhan Ongun, 5 yıldır Bodrum'da düzenli olarak yapılan küçük millet meclisi toplantılarında ülke gündeminde hangi konu varsa, tartışma ve polemik ortamı yaratmadan katılımcıların görüşlerini özgürce ifade ettiklerini söyleyerek, toplantıların sonunda bu görüşlerden bir ortak payda raporu çıkarıldığını aktardı.

Toplantıya katılan konuşmacıların tamamı teröre karşı olduklarını, ancak güvenlik politikalarında çok titiz davranılması gerektiğini ve mağdur bir kitleler yaratılmamasını önerdiler.

Katılımcıların görüş ve önerileri sonrasında konuşan Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, diyaloğun önemine dikkati çekerek şöyle konuştu:

“Buradaki birçok arkadaşın ortak derdi benim de derdim. Biz de Bodrum ve Muğla’nın yaşamını kolaylaştırmak için sizlere katkı verme noktasında elimizden geleni yaparız. Diyalog konusunda benim de serzenişim var. Çünkü ben de diyalog içerisinde bulunmayı isterim. Problemleri ortaklaşa tespit edelim ve çözüm noktasında Ankara’ya bir şeyler götürelim. Çünkü Bodrum’da yerelde iktidar olmasak bile Ak Parti iktidar partisi ve bir takım bakanlıklarla beraber birlikte hareket etmek gerekiyor. Planlama, güvenlik gibi birçok konuda yerel ve genelin birlikte çalışmasını gerektiriyor. Bunu Muğla Büyükşehir Belediyesi ile başardık. Sayın valimiz, belediye başkanımız ve milletvekillerimizle Muğla’nın problemlerini artık konuşabiliyoruz” dedi.

Terör konusunda da önemli açıklamalar yapan Öztürk konuşmasına şöyle devam etti:

“Terörü iktidarla bağdaştırmak ya da sadece bugünün meselesi gibi görmek hatanın başlangıcı. Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği mücadeleyi biliyorsunuz. Biz bugünlere kolay gelmedik. Ülke açısından da kolay gelmedik. Geçmişten bu yana biz mücadele ediyoruz. PKK denilen olay dünün, bugünün meselesi değil, yaklaşık 40 yıllık bir mesele. Yaşadığımız Suriye meselesi de sadece bugünün meselesi değil. Bana kalırsa ‘Bizim ne işimiz var Suriye’de?’ işin en basiti. Ama eğer siz Kilis’e düşen füzeyi engelleyemiyorsanız, Antep’deki düğünde DEAŞ’ın haince eylem yapmasını engellemiyorsanız. Bir şekilde tedbir almak zorundasınız. Mehmetçik kendi kendine Suriye’nin içine girip bu mücadeleyi yapmıyor. 80 milyon vatandaşımızın güvenliğini sağlamaya çalışıyor. Derdimiz bu. Başka bir çözüm önerisi varsa üretelim ama Kilis’in Antep’in güvenliğini sağlamadan Bodrum’un güvenliğini sağlayamazsınız. DEAŞ denen bir bela var. Başkaları bize destek olmadığı için biz oradayız. Ben Ankara’da Kilis milletvekillerinin yaşadıklarını gördüm. Bu terörü bertaraf etmemiz gerekiyor bu yüzden oradayız” dedi.

Çözüm süreci ve 15 temmuz darbe girişimi konusunda da açıklamalar yapan Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk konuşmasına şöyle devam etti:

“Barış süreci yaşanırken biz kamuoyundan tam destek alamadık. Elimizi taşın altına koyduk. Barışın o günün şartlarında yapılması doğruydu. Biz o gün dedik ki; 10 bin tane terörist öldürseniz bir mehmetçiği geri getiremezsiniz. O yüzden barışın denenmesi gerekiyordu ve bunun için elimizden geleni yaptık. Ülkemizde birçok terör olayı yaşadık. Siz ne kadar isterseniz isteyin, sürdürülemez hale gelince artık yapacağınız bir şey kalmıyor. Askerimizin, polisimizin, vatandaşımızın ve bölgenin güvenliği sağlamak için başka çare bırakmadılar bize. 15 temmuz hadisesi bazılarına göre tiyatro olabilir. Ama ben yaşayanlardan bir tanesiyim. 4 saat boyunca sayın Cumhurbaşkanımızla birlikteydim. 15 temmuz hadisesi bana bir şey daha gösterdi. Terörü bertaraf etmek için çalışan istihbarat birimleri, bazı komutanlar FETÖ ile işbirliği içerisinde. Yaşanan saldırılara bakın, birbirinden bağımsız değil. Sanki birbirleriyle anlaşmış gibi. Bir gün bakıyorsunuz Rus Büyükelçisini FETÖ öldürüyor. Bakıyorsunuz DEAŞ Reina’da masum insanların hayatlarına kast ediyor. Bakıyorsunuz PKK İzmir’de başka bir hain planın içerisinde. Terör kimden gelirse gelsin masum Türk Milletine yönelik haince saldırılar. Bunun siyasi partisi olmaz. Bir olmamız lazım. Birlikte mücadele etmemiz lazım“ dedi.

Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk Nihat Öztürk, Bodrum’da ihraç edilen 8 öğretmen ile ilgili olarak da “Üzerine basa basa söylüyorum. Bu ihraç edilen 8 arkadaşımızın vatanımızla, bayrağımızla, milletimizle, devletimizle bir problemi yoksa sonuna kadar takipçisi oluruz” diyerek konunun takipçisi olacağını söyledi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ise terörün hangi coğrafyada olduğuna bakmak gerektiğinin altını çizerek “Bizim coğrafyamız enerji coğrafyasıdır. Esasında burada emperyalist ülkelerin bir enerji savaşları var. Yaşadığımız coğrafyada terör sadece içten değil, dıştan da desteklenerek bu noktaya geldi. Emperyalist güçler bu terör örgütlerini kullanarak terörü devam ettiriyorlar” dedi.

Ak Parti Bodrum Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tire de terör eylemlerinin ülkemizi yıldıramayacağını anlatarak “ne kadar uğraşsalar da terör başarılı olamayacak” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30